Поліціянти за цими фактами проводять досудові розслідування. Правоохоронці закликають громадян не довіряти незнайомцям та в жодному випадку не розголошувати конфіденційну інформацію, яка стосується банківських рахунків, а тим паче не перераховувати гроші на невідомі рахунки.
Про це повідомляє відділ комунікації поліції Чернівецької області.
Із заявою про шахрайство до Чернівецького райуправління поліції звернулася 38-річна місцева жителька. Заявниця розповіла поліціянтам, що їй зателефонував невідомий та представився працівником служби безпеки банку. Співрозмовник повідомив жінці, що для запобігання блокування мобільного застосунку від шахраїв, необхідно кошти з картки перерахувати на більш захищений рахунок. Чернівчанка довірилась псевдобанкіру та перерахувала понад 100 тисяч гривень на рахунок вказаний аферистом.
Ще однією жертвою «працівника банку» став 56-річний житель міста Сторожинець. Чоловік повідомив поліціянтам відділення № 1 (м. Сторожинець) Чернівецького РУП, що спілкуючись з нібито банківським працівником, під приводом захисту коштів, надав реквізити свого карткового рахунку. Після чого отримав сповіщення про перерахування 10 тисяч гривень на невідомий рахунок.
У аналогічну шахрайську пастку потрапила й 54-річна жителька Кельменців. Буковинка розповіла співробітникам Дністровського райвідділу поліції, що після дзвінка від нібито банкіра, з її картки зникло понад 2000 гривень.
Поліціянти внесли відомості про вказані кримінальні правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.
Буковинські правоохоронці вкотре нагадують:
– не довіряйте дзвінкам від незнайомих осіб;
– не розголошуйте даних банківської картки та коди з SMS-повідомлень;
– не перераховуйте кошти на невідомі рахунки;
– не дозволяйте ввести себе в оману під час розмови з нібито «співробітником банку»;
– якщо у вас виникли якісь сумніви одразу кладіть слухавку;
– зателефонуйте на гарячу лінію банку, клієнтом якого ви є, або зверніться до найближчого відділення.