Міністерство закордонних справ України вважає рішення влади Республіки Нігер розірвати дипломатичні відносини з Україною жестом «солідарності» з тими, хто обрав шлях на зближення з державою-терористом Росією, і відкидає будь-які звинувачення у нібито «підтримці міжнародного тероризму».
Про це йдеться у заяві зовнішньополітичного відомства.
“В Україні взяли до уваги рішення влади Республіки Нігер від 6 серпня розірвати дипломатичні відносини з Україною. Наведені у заяві представника уряду цієї країни звинувачення на адресу України не витримують жодної критики, є безпідставними та такими, що не відповідають дійсності”, – наголосили у МЗС.
У відомстві акцентували, що Україна рішуче відкидає будь-які звинувачення на свою адресу у нібито “підтримці нею міжнародного тероризму, порушенні Статуту ООН та міжнародного права”.
“Виходимо з того, що подібне рішення є жестом «солідарності» з тими, хто обрав шлях на зближення з державою-терористом, Російською Федерацією, яка вже понад два роки веде неспровоковану повномасштабну агресивну війну проти України, застосовує масштабний терор проти нашої держави, її населення та цивільної інфраструктури, скоює численні воєнні злочини проти українського народу, дестабілізує міжнародну безпекову та політичну ситуацію, поширює хаос і конфронтацію в усіх куточках світу, включно з Африканським континентом”, – зазначається в заяві.
Як зауважили у відомстві, прикро, що влада Нігеру ухвалила рішення про розірвання дипломатичних відносин з Україною, не провівши жодних розслідувань інциденту в Малі та не надавши жодних доказів, які б стосувалися причин такого кроку.
Насамкінець у МЗС запевнили, що Україна щиро налаштована й надалі розбудовувати з усіма державами Африки взаємовигідні стосунки на засадах рівності, невтручання у внутрішні справи, поваги до суверенітету й територіальної цілісності країн у міжнародно визнаних кордонах, неухильного дотримання міжнародного права, Цілей та Принципів Статуту ООН.
Нагадаємо, уряд Нігеру ухвалив рішення про розрив дипломатичних відносин з Україною через «солідарність з урядом і народом Малі» та у зв’язку з нібито підтримкою Україною «терористичних угруповань».
Раніше уряд Малі оголосив про розрив дипломатичних відносин з Україною, мотивуючи це нібито підтримкою дій повстанців-туарегів, які днями розгромили колону малійських військових і російських найманців ПВК «Вагнера».
Міністерство закордонних справ України назвало рішення Перехідного уряду Республіки Малі розірвати дипломатичні відносини з Україною «недалекоглядним та поспішним», відкинуло звинувачення у нібито «підтримці Україною міжнародного тероризму» і заявило, що залишає за собою право вжити всіх необхідних заходів політико-дипломатичного реагування у відповідь на недружні дії.