ООН представила План гуманітарного реагування в Україні на 2024 рік

Організація об’єднаних націй представила План гуманітарного реагування в Україні на 2024 рік.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

“Сьогодні, 15 січня, у Женеві Організація Об’єднаних Націй та партнери звернулися до донорів із проханням виділити протягом 2024 року 4,2 мільярда доларів для підтримки постраждалих від війни громад в Україні, а також українських шукачів притулку і громад, які їх прийняли”, – ідеться в повідомленні.

Зазначається, що представлений План має на меті допомогти 8,5 мільйона громадян в Україні, для чого необхідно фінансування на суму 3,1 мільярда доларів. У міністерстві уточнюють, що цим питанням займається Управління ООН з координації гуманітарних питань (OCHA).

Також повідомляється, що Агентство ООН у справах біженців (UNHCR) координує Регіональний план реагування щодо ще 2,3 мільйона українців, які тимчасово залишили Батьківщину. Для цього потрібно 1,1 мільярда доларів.

За інформацією Мінреінтеграції, загалом План ООН передбачає підтримку близько 10,8 мільйона українців в Україні та європейському регіоні, які найбільше потребують допомоги.

“Сотні тисяч дітей живуть у громадах біля лінії фронту, зазнаючи травм і позбавлені можливості задовольняти свої основні потреби. Вже з огляду лише на це ми маємо зробити все можливе, щоб надати Україні більше гуманітарної допомоги”, – сказав заступник Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань та Координатор надзвичайної допомоги ООН Мартін Гріффітс, якого цитує пресслужба Мінреінтеграції.

Як зауважив Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді, “приймаючі країни продовжують надавати захист і залучати шукачів притулку до життя громад, але багато з них усе ще потребують допомоги”.

“Вони не повинні відчувати тиску щодо необхідності повернутися через те, що не можуть звести кінці з кінцями за кордоном”, – підкреслив Гранді.

Він додав, що “всім шукачам притулку необхідно допомогти та надати їм можливість використовувати й розвивати свої здібності, щоб підготувати їх до можливого добровільного повернення, коли цьому сприятиме ситуація”.

“Наш гуманітарний фронт, який ми разом з вами тримаємо, є надзвичайно важливим. А в умовах довготривалої війни він є пріоритетним. Ми маємо продовжувати підтримувати наших внутрішніх переселенців і наших людей, які виїхали за кордон, тікаючи від війни. І покладаємо великі сподівання на гуманітарний план на 2024 рік”, – наголосила віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук.

Реклама

Залишити коментар