У вівторок, 5 грудня, в приміщенні Чернівецького обласного краєзнавчого музею (вул. Ольги Кобилянської, 28) відбудеться друга зустріч із циклу “Музейні дискусії”, який є складовою частиною проєкту “Дім пам’яті”.
Під час зустрічі йтиметься, зокрема, про таке:
За останні десятиліття цифрові технології проникли практично в усі сфери людського життя. Виробництво і продаж товарів, сфера інформації, послуг та розваг, освіта, медицина, і навіть сільське господарство не обходяться нині без комп’ютерів, інтернету, GPS-навігації, мультимедійних ефектів та ШІ. Водночас в окремих напрямках помітне явне відставання в темпах та масштабах цифровізації. Однією з таких галузей в Україні є музейна справа. Українські музеї, будучи некомерційними організаціями, зустріли еру тотальної цифровізації абсолютно непідготовленими. Тому вони є нині непривабливими для відвідувачів, а їхній вплив на формування світогляду сучасних громадян України і колективної пам’яті українського суспільства загалом залишається мінімальним. Дуже часто заваді цифрового прогресу в музейному середовищі є консерватизм й інертність самих музейників.
Учасники дискусії проаналізують причини такої ситуації, розглянуть конкретні позитивні приклади застосування цифрових/мультимедійних технологій в музейно-виставковій діяльності, а також спільно подумають про шляхи виходу з кризи.
Спікери: Микола Кушнір – історик, директор Чернівецького музею історії та культури євреїв Буковини та Євгеній Котляр – мистецтвознавець, завідувач кафедри монументального живопису Харківської державної академії дизайну і мистецтв, кандидат мистецтвознавства, професор.
Модератор: кандидат історичних наук, асистент кафедри всесвітньої історії ЧНУ Микола Глібіщук.
Вхід на захід вільний. Запрошуються всі зацікавлені.