До її організації причетні мешканці Києва та Чернівецької області. Гроші за надані послуги фігуранти отримували через пункти обміну валют або на крипто-гаманці. Одну з учасниць групи затримали під час спроби переправити трьох осіб через кордон.
Про це повідомили у відділі комунікації поліції Чернівецької області.
Як встановили оперативники управління стратегічних розслідувань в місті Києві та слідчі столичної поліції, фігуранти пропонували виїхати чоловікам призовного віку за двома схемами:
1. Внесення інформації про осіб до інформаційної бази. Використовуючи фіктивні підприємства реєстрували осіб як водіїв транспортних засобів, які зареєстровані на учасника “схеми”.
2. Нелегальний перетин кордону поза межами контрольно-пропускного пункту в межах Чернівецької області. Вартість таких “послуг” становила від 4000 до 6000 доларів США.
Відповідно до другої схеми ухилянтів збирали у визначеному місці в Хмельницькій області. Потім відвозили до річки і катером переправляли до Чернівецької області. Надалі в обхід офіційних пунктів пропуску так званий провідник допомагав потрапити до Молдови.
Усіма діями учасників групи так званих перевізників керував організатор з-за кордону. За його вказівкою гроші за “квиток” передавалися через пункти обміну валют, які потім забирали інші учасники “схеми”, або на крипто-гаманці.
25 жовтня поліцейські затримали учасницю “схеми” біля р. Ушиця в Хмельницькій області. Вона якраз збиралася переправити через річку трьох ухилянтів. Фігурантку затримано в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України та повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України.
В ході слідства правоохоронці задокументували декілька фактів незаконного переправлення чоловіків. Одну з “туристичних” груп викрили прикордонні наряди та склали на чоловіків адмінпротоколи.
Також правоохоронці провели обшуки за місцями мешкання фігурантів та вилучили майже 10 тис. доларів США, печатки комерційних структур, банківські картки, зброю, “чорнові” записи, транспортні засоби.
За процесуального керівництва Київської міської прокуратури проводяться подальші процесуальні заходи, після завершення яких прийматиметься рішення щодо повідомлення підозр іншим особам, задіяним у злочинній схемі. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу затриманій учасниці.