Упродовж трьох місяців співробітники Національного агентства з питань протидії корупції (НАЗК) перевірятимуть керівників ТЦК та СП (колишніх військкоматів) на доброчесність. У НАЗК обіцяють також перевірити їхніх родичів і інших близьких осіб.
Про це заявив голова НАЗК Олександр Новіков в ефірі телемарафону.
“Для того, щоб з’ясувати моніторингом способу життя, хто ще з працівників, з керівників центрів комплектування нашого війська зловживає своїм службовим становищем, НАЗК упродовж трьох місяців перевірить весь керівний склад всіх військкоматів нашої країни… Це сотні керівників військкоматів”, — розповів Новіков.
За його словами, НАЗК звернулося за інформацією про них до Міноборони.
“Після отримання повного списку кожен з них буде перевірений, і не тільки він, а й майно близьких родичів… Брати, сестри, племінники… Водіїв, кухарок, коханок і коханців також перевіримо”, — каже глава НАЗК.
Він зазначив, що під час війни зловживання військовослужбовцем Центру комплектування “є не просто корупційним правопорушенням, а державною зрадою з точки зору етики”.
Новіков наголосив, що законом передбачено жорстке покарання за вчинення корупційних правопорушень, яке передбачає як конфіскацію об’єктів незаконного збагачення, так і конфіскацію всього майна корупціонера, навіть якщо воно оформлене на близьких родичів.
Але, каже голова НАЗК, наразі існує проблема зі звільненням порушників з військової служби.
“Є проблема з тим, чи будуть ці особи надалі займати свої посади. Оскільки зараз воєнний стан, вони військові, то не існує механізму звільнення їх з військової служби під час воєнного стану. Тобто їх можна відсторонити від посади, звільнити з посади, але вони продовжать бути військовослужбовцями”, — пояснює Новіков, додавши, що це юридична проблема, яку має вирішити Верховна Рада.
Голова НАЗК також назвав екскерівника військкомату Одеської області Євгена Борисова «еталонним порушником закону».
“Найбільший в історії НАЗК виявлений факт незаконного збагачення — 188 млн грн”, — прокоментував Новіков справу Борисова.