Через бойові дії у води Чорного моря потрапляють токсичні речовини від збитих ракет, затопленої техніки, роботи підводних човнів та зруйнованих очисних споруд. Все це загрожує підводному і надводному життю не тільки України, а й цілого регіону. Про це інформує Радіо НВ.
Перша категорія забруднень води під час війни пов’язана з нафтопродуктами — це паливо і мастила на російських військових судах та літаках. Велику шкоду наносять екземпляри старого зразка, які будували без урахування екологічних аспектів.
Також море забруднюють підводні човни, які при випуску ракет відпрацьоване паливо скидають також у воду. У вигляді плівки нафтопродукти можуть розповсюджуватись по поверхні моря, частково розчинятися у воді, а більш важкі фракції поступово осідають на дні.
Катастрофічних збитків екосистемі завдають не так плаваючі, як затоплені судна. Адже об’єми скидів токсичних речовин у воду значно більші, а великі бойові одиниці, як, наприклад, затоплений крейсер Москва, взагалі можуть мати на борту ядерну зброю.
Забруднюють море також боєприпасами, які опиняються у воді. Вони містять вибухову речовину, у складі якої є важкі метали — нікель, вольфрам, олово, свинець алюміній, цинк. Також вони містять шкідливі пластифікатори та стабілізатори — нітрати, селітру, нітрогліцерин, нітроцелюлозу.
Негативний вплив є й на морських жителів. Ультразвукові та шумові ефекти від кораблів заганяють дельфінів у рибальські пастки та змушують викидатись на узбережжя. Зараз, як ніколи часто, фіксується велика кількість таких випадків на узбережжях Румунії, Болгарії та Туреччини.
Забруднення води суттєво вплине на якість тієї риби та морепродуктів. Сама риба може не померти від набраних у воді токсинів, але може бути отруйною для людини при вживанні.