Від’єднання під обстрілами: енергосистема України від’єдналася від Росії та Білорусі

Опівночі 24 лютого енергетичну систему України від’єднано від енергосистем Росії та Білорусі. У спільній енергосистемі з цими країнами Україна залишалася ще з радянських часів.

Це від’єднання було плановим – і від цих планів не стали відмовлятися навіть на тлі подій 23 лютого та запровадження надзвичайного стану, який в ніч проти 24 лютого перетворився на воєнний стан.

За планом відключення має тривати до 26 лютого (включно). Воно потрібно для того, щоб випробувати, як українська система працює автономно та у єдиному блоці з Молдовою, аби згодом Україна могла підключитися до європейської системи операторів передачі електроенергії – ENTSO-E. До неї входять 42 оператори із 35 країн.

Що відбувається?

За повідомленням “Укренерго”, станом на ранок 22 лютого “енергосистема України працює в нормальному режимі”.

У компанії також наголошують, що об’єкти енергосистеми взяті під посилену охорону, посилено й кіберзахист цих об’єктів.

Як пояснював напередодні в парламенті голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Костянтин Ущаповський, із автономного режиму Україна має вийти 27 лютого, а “після цього результати випробувань будуть передані нашим західним партнерам для аналізу ситуації”.

Він також запевнив, що на час випробувань в Україні підготовлені резервні енергетичні потужності.

Про достатність резервів заявляли і у Міненерго. Там твердять, що нинішні запаси вугілля на українських ТЕС – 1,14 млн тонн – є цілком достатніми, аби забезпечити автономний режим роботи енергосистеми і завершення опалювального сезону. Там також наголосили, що станом на 22 лютого запаси вугілля на складах були удвічі більшими, ніж на ту саму дату минулого року.

Крім того, на повну потужність працює й українська атомна генерація – 21 лютого після ремонту запрацював другий блок Запорізької АЕС. Нині на цій атомній станції, яка є найбільшою у Європі, працюють усі шість блоків.

У Міненерго також запевняють, що у сховищах є достатні – майже 10,5 млрд кубів – запаси газу, а впродовж лютого “Нафтогаз” навіть почав імпортувати додатковий газ.

Реклама

Залишити коментар