Мінцифри запустить послугу в Дії, де українці зможуть дізнатися, у яких реєстрах про них є інформація

У застосунку Дія невдовзі з’явиться послуга єЗахист, а також сервіс, що сповіщатиме українців про перевірку їхніх даних у реєстрах.

Про це в суботу, 22 січня, заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Ми вирішили запустити найближчим часом послугу єЗахист у застосунку Дія. Де кожен громадянин зможе дізнатися про базові правила кібербезпеки, у яких реєстрах є інформація про них. Наступним кроком буде запуск сервісу, де кожному українцю приходитиме повідомлення, коли чиновник перевіряє ваші дані в реєстрі», — написав він.

Коментуючи «злив даних українців», глава Мінцифри наголосив, що про таке «писали завжди», а Дія не зберігає персональні дані, тому, коли користувач авторизується в застосунку, документи підтягуються заново (COVID-сертифікат також потрібно генерувати повторно).

Про такі рішення Федоров заявив після того, як в Мережі почали поширювати інформацію про нібито продаж злитих даних українців із Дії. У Мінцифри цю інформацію спростували, зааявивши, що це неправда та афера, а в шахраїв можуть бути старі дані. Також там наголосили, що це «продовження гібридної війни».

У ніч із 13 на 14 січня хакери атакували близько 70 сайтів органів державної влади України, зокрема сайти Міносвіти, МЗС, МВС, ДСНС, Мінспорту, Міненерго, Мінагрополітики, Мінветеранів, портал Дія та багато інших. На низці ресурсів зловмисники розмістили картинку з нібито поясненням своїх дій трьома мовами — українською, російською та польською. Першим про кібератаку повідомило російське пропагандистське інформагентство РИА-Новости.

Заступник голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Віктор Жора зазначив, що постійні кібератаки на українські ресурси та об’єкти критичної інфраструктури ведуться з 2014 року. «Це можна пов’язувати лише з фактом постійної агресії», — сказав він.

За інформацією Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, всі докази вказують на те, що за кібератакою стоїть Росія, заявили 16 січня в Мінцифри. Там наголосили, що РФ планує вкидання фейків про «злив» персональних даних українців.

17 січня у Держспецзв’язку заявили, що майже всі постраждалі держсайти працюють.

Реклама

Залишити коментар