У Міністерстві охорони здоров’я пояснили, яка різниця між COVID-сертифікатом та міжнародним свідоцтвом про вакцинацію.
Про це повідомляє пресслужба МОЗ.
«В Україні вже зробили понад 15 млн щеплень проти COVID-19, тож тепер – понад 6 млн українців мають право отримати зелений COVID-сертифікат про повну вакцинацію та міжнародне свідоцтво про вакцинацію, і ще понад 8 млн можуть отримати внутрішній жовтий COVID-сертифікат про вакцинацію на підставі першої дози», – йдеться в повідомленні.
Міжнародне свідоцтво про вакцинацію – це паперовий документ, який можна отримати у лікаря, що проводив щеплення, чи у свого сімейного лікаря, після проходження повного курсу вакцинації проти COVID-19.
У свідоцтві зазначено назву вакцини, її виробника, номер серії, кількість отриманих доз та дату щеплення. Документ підписує лікар і засвідчує печаткою медичний заклад. Міжнародне свідоцтво діє в країнах, уряди яких зобов’язалися дотримуватись Міжнародних медико-санітарних правил. Термін дії – 365 днів.
COVID-сертифікат – це захищений документ у телефоні, на папері чи на іншому носії, який можна завантажити через Портал електронних послуг Дія або в мобільному додатку «Дія».
Його можна сформувати після отримання однієї або двох доз вакцини, і тому існує:
Жовтий СOVID-сертифікат – підтверджує факт отримання 1-ї дози щеплення і діє 120 календарних днів від цієї дати,
Зелений COVID-сертифікат – підтверджує факт отримання повної вакцинації і діє 365 календарних днів від дати останнього щеплення. Повна вакцинація може складатись з однієї дози однодозної вакцини Janssen та двох доз дводозних вакцин: Comirnaty/Pfizer, AstraZeneca/Covishield, Spikevax/Moderna, CoronoVac.
У МОЗ зауважили, що COVID-сертифікати можуть бути як внутрішніми, так і міжнародними.
Внутрішні, відповідно до назви, діють тільки в Україні. Міжнародні є чинними як всередині країни, так і за кордоном.
Наприклад, з міжнародним COVID-сертифікатом можна вільно подорожувати до щонайменше 43-х країн та користуватися ним всередині цих країн для входу на публічні заходи, до кафе, кінотеатрів і т.д. Це країни, які увійшли до Довірчої мережі е-здоров’я ЄС, список учасників розширюється щомісяця.
В Україні ж – внутрішнім та міжнародним COVID-сертифікатом можна користуватися рівноправно. Але, щоб користуватися міжнародним, потрібно мати при собі також паспортний документ.
Зазначається, що COVID-сертифікат можна не лише показувати зі смартфона, а також роздрукувати.
«Зробити це можливо самостійно за допомогою порталу державних послуг «Дія», на якому потрібно спершу зареєструватись, вказуючи свій мейл та телефон, потім замовити послугу covid-сертифікат, зачекати від 15 хвилин до кількох годин, поки документ у форматі pdf буде створено і про це вам прийде повідомлення, потім завантажити файл. Його можна роздрукувати чорним на білому папері і пред’являти в такій формі або завантажити в телефон і показувати з екрану», – йдеться в повідомленні.