Українські олімпійці зможуть отримати грошову винагороду від держави за завойовані медалі. Розмір призових залежатиме від того, що виборов спортсмен: «золото», «срібло» чи «бронзу».
Про це повідомили у Міністерстві молоді та спорту України.
Так, за виграні призові місця і медалі на Олімпійських іграх у Токіо цьогоріч спортсмени отримають від держави 125 тисяч доларів за олімпійське «золото», 80 тисяч доларів за «срібло» та 55 тисяч доларів за «бронзу».
Наразі у запасі України налічується 14 медалей: 1 «золото», 3 «срібла» та 10 бронзових нагород. Втім, Олімпійські ігри у Токіо завершуються лише 8 серпня.
У Міністерстві зазначили, що на підготовку, участь та відзначення українських спортсменів у літніх Олімпійських, Паралімпійських іграх у 2021 році в державному бюджеті передбачено 1,3 млрд грн.
Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт заявив, що «вперше за 30 років в Україні активно розвивається спортивна інфраструктура»
На цьогорічній олімпіаді Україна відзначилась низкою бронзових нагород. Зокрема, їх отримали:
- Михайло Романчук — у плаванні (на дистанції 800 метрів вільним стилем);
- Дар’я Білодід — у дзюдо;
- Ігор Рейзлін — у фехтуванні;
- Олена Костевич та Олег Омельчук — у командній стрільбі;
- Еліна Світоліна — в тенісі;
- Алла Черкасова та Ірина Коляденко — у вільній боротьбі;
- Марта Фєдіна та Анастасія Савчук — в артистичному плаванні;
- Людмила Лузан — в каное-спринті.
- Станіслав Горуна — у карате.
Срібні медалі здобули Михайло Романчук (у плаванні на дистанції 1500 метрів вільним стилем), Парвіз Насібов із греко-римської боротьби (до 67 кг) та каратистка Анжеліка Терлюга. А золото виборов Жан Беленюк. Він став найсильнішим у греко-римській боротьбі у вазі до 87 кілограмів.