Харківський окружний адміністративний суд задовольнив позов місцевої прокуратури й визнав рішення міськради про присвоєння російській мові статусу регіональної протиправним і недійсним.
Про це йдеться у рішенні суду, опублікованому на сайті Єдиного держреєстру судових рішень.
У ньому зазначається, що таке рішення суд ухвалив, бо 28 лютого 2018 року Конституційний суд визнав норми закону «Про основи державної мовної політики», які й передбачали регіональний статус мов, неконституційними. Саме на них міськрада Харкова посилалася, ухвалюючи своє рішення щодо російської мови.
Водночас місцева влада ще може подати апеляцію.
10 серпня 2012 року, за президента-втікача Віктора Януковича, набув чинності закон «Про засади державної мовної політики», який передбачав можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.
20 серпня 2012 року Харківська міськрада надала російській мові статус регіональної в місті.
У лютому 2018 року Конституційний суд визнав закон «Про засади державної мовної політики» таким, що не відповідає Конституції України.
У листопаді 2020 року уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь вимагав від низки місцевих рад скасувати рішення про функціонування так званих регіональних мов. За його словами, попри визнання закону неконституційним «регіональні мови» фактично діють в окремих громадах Дніпропетровської, Закарпатської, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Херсонської та Чернівецької областей.