В міських лікарнях місць вистачає. А на «швидкій» кажуть, що їм відмовляють у госпіталізації пацієнтів, тож чернівчан везуть в районні лікарні. Заступник міського голови Чернівців Юрій Лесюк запевняє, що у міських лікарнях ліжок вистачає. Про це повідомляє ІА АСС.
“Загалом міські лікарні можуть розмістити 321 хворого. Станом на 22 березня на стаціонарному лікуванні в лікарнях міста перебуває 286 хворих, з яких 253 мають лабораторно підтверджений діагноз COVID-19. Тобто всі ліжка для хворих на COVID-19 не заповнені”, — наголошує заступник міського голови.
Статистика вільних ліжок у міських лікарнях Юрій Лесюк оприлюднив статистику ліжкомісць, яку йому надало управлінням забезпечення медичного обслуговування у сфері охорони здоров’я Чернівецької міської ради:
– міська лікарня №1: 33 вільних ліжка із 166 (заповненість 80%), в тому числі 8 вільних ліжок з кисневою дотацією та 3 вільних місця в реанімаційному відділенні;
– міська лікарня №3: 14 вільних ліжка із 80 (заповненість 83%), в тому числі 2 вільних ліжка з кисневою дотацією, вільних місць в реанімаційному відділенні немає;
– міська лікарня№4: заповнено 72 ліжка із 75 (96%).
Крім того, в обласних закладах, які розташовані в місті Чернівці теж є значна кількість вільних місць з киснем:
– ОКНП “Обласна клінічна лікарня” – 79,
– КНП ЧО “Перинатальний центр” – 24,
– КНП ЧО “Психіатрична лікарня” – 24,
– КНП ЧО “Госпіталь ветеранів війни” – 24 (дані Чернівецької облдержадміністрації).
Тим часом, чернівчан госпіталізують у районні лікарні. Зокрема, за інформацією Юрія Лесюка, в Хотинській лікарні лікуються 9 хворих чернівчан, в Герцаївській – 7, в Новоселицькій – 14. Прийняття рішення про місце лікування покладене на лікаря швидкої допомоги обласного центру екстреної медичної допомоги, який діє згідно клінічного протоколу, затвердженого обласним штабом з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.
Міські лікарні двічі на день (о 8.00 та 20.00) щодня інформують обласний центр екстреної медичної допомоги щодо наявності вільних місць в міських лікарнях.
“Отож, ситуація із лікуванням чернівчан в районних лікарнях є штучно створеною та потребує відповідних уточнень в клінічному протоколі госпіталізації хворих на Covid-19”.
Директор Чернівецького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимир Єленєв у коментарі ІА АСС пояснив, що міські лікарні не приймають хворих. Саме тому «швидка» вимушена везти пацієнтів до райлікарень.
“Нам абсолютно не доставляє радості везти чернівчан за 30-60 км від дому на лікування! Маємо зафіксовані всі випадки, коли жителів Чернівців не приймали у міські лікарні, мотивуючи відсутністю місць з киснем”, – повідомив Володимир Єленєв.