Конституційний Суд продовжить розгляд подання щодо конституційності закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної” на наступному засіданні.
Відповідна інформація опублікована на сайті суду у підсумку результату розгляду справ за 3 листопада.
“Розгляд справи буде продовжено на одному з наступних пленарних засідань”, – інформують у суді.
Як повідомлялося, КС у вівторок, 3 листопада, продовжив розгляд подання щодо конституційності закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, яке надійшло до суду 21 червня 2019 року.
Верховна Рада ухвалила цей закон 25 квітня 2019 року, а 16 липня він набув чинності.
7 липня 2020 року Велика палата Конституційного Суду розпочала розгляд справи про конституційність закону про мову.
Один із авторів подання, народний депутат 7-8 скликань від «Опозиційного блоку» Олександр Долженков на засіданні заявив, що закон був ухвалений «із порушенням процедури», а також «дискримінує нацменшини».
В Україні виникла конституційна криза після того, як 27 жовтня Конституційний Суд на закритому засіданні визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за недостовірне декларування, а також деякі положення закону “Про запобігання корупції”.
28 жовтня НАЗК на виконання рішення КСУ закрило доступ до Реєстру е-декларацій. В Агентстві заявили, що судді КС ухвалили це рішення у власних інтересах, оскільки відомство виявило у кількох із них ознаки декларування недостовірної інформації.
29 жовтня Президент Зеленський скликав термінове закрите засідання РНБО для визначення заходів невідкладної належної реакції держави на нові загрози та виклики національній безпеці й обороні країни.
30 жовтня глава держави вніс до Верховної Ради законопроєкт “Про відновлення довіри до конституційного судочинства”, яким пропонується визнати, що рішення Конституційного Суду від 27 жовтня 2020 року є “нікчемним” (таким, що не створює правових наслідків) як таке, що ухвалене суддями КСУ в умовах реального конфлікту інтересів. Окрім того, передбачається, що повноваження складу КСУ, який діяв на момент ухвалення ним цього рішення, припиняються з дня набрання чинності цим законом.