На уроках можна буде сидіти без масок – Ляшко

Під час навчального процесу в школах захисні маски можуть не використовуватися, однак входити до приміщення школи й пересуватися ним можна лише в масках.

Це передбачено в постанові №42 головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка про тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти, яке оприлюднила на своїй сторінці в мережі Facebook глава департаменту освіти та науки Київської міськдержадміністрації Олена Фіданян, передає Інтерфакс-Україна.

Згідно з постановою, зокрема, керівник навчального закладу зобов’язаний розробити такий маршрут пересування учнів і графік їх навчання, щоб задіяти всі можливі входи до приміщення і запобігти скупченню людей.

Допуск батьків і осіб, які супроводжують дітей, до приміщення школи буде заборонений, за винятком осіб, які супроводжують учнів з інвалідністю.

Перед початком занять педсклад зобов’язаний опитати учнів щодо їхнього самопочуття для виявлення можливих симптомів респіраторного захворювання.

У разі виявлення таких ознак і за відсутності батьків учень має бути ізольований у спеціально відведеному приміщенні, його батьки або законні представники повинні бути поінформовані, вони мають прийняти рішення про направлення учня до медустанови.

Крім того, постанова головного санітарного лікаря передбачає, що навчальний процес у школах має бути організований так, щоб мінімізувати пересування між навчальними кабінетами й аудиторіями.

У розкладі також має бути передбачена можливість різного часу початку, завершення занять і перерв для різних класів і груп.

Постанова передбачає також раціональне використання всіх запасних виходів із навчального закладу, використання розмітки на підлозі для полегшення організації двостороннього пересування коридорами, відведення зон переміщення для різних вікових категорій.

Документ забороняє використовувати багаторазові рушники та зобов’язує проводити 10-хвилинне провітрювання приміщення після кожного уроку.

Крім того, забороняється організація харчування учнів за типом “шведського столу” та шляхом самообслуговування. Відстань між столами має становити щонайменше 1,5 м, розміщуватися за столом дозволяється щонайбільше чотирьом особам.

Передбачається, що в закладі освіти має бути запас засобів індивідуального захисту на п’ять робочих днів. Крім того, керівник закладу зобов’язаний організувати централізований збір використаних засобів індивідуального захисту та паперових серветок в окремі контейнери з кришками й поліетиленовими пакетами для подальшої утилізації, згідно з договором на вивезення твердих побутових відходів.

У всіх приміщеннях закладу освіти мають бути обладнані місця для обробки рук антисептиками.

Реклама

  • Это преступление! Преступление против ваших детей!!! В классах многих школ по 30 учеников. Если один учёник принесёт короновирус почти все дети в закрытом помещении его подцепят. Это я вам как врачь со стажем более 20 лет говорю!!! Сей час дети не болеют потому что находятся по большей части на открытом воздухе где есть движение воздушных масс что уменьшает процент передачи вируса между детьми. А классы проветривай не проветривай ничего это не даст, потому что в классе сидит намного больше 20 человек, пересчитайте это на кубатуру воздуха и все поймёте. Берегите ваших детей!

Залишити коментар