У порядку денному засідання Верховної Ради України 16 липня відсутній законопроект про функціонування української мови в закладах освіти, який викликав резонанс у суспільстві, але є проект Постанови про утворення та ліквідацію районів, повідомляє УНН.
ВР напередодні зняла проект урядової постанови з розгляду. Ввечері, 15 липня, відбулося засідання профільного комітету парламенту, на якому до проекту постанови було запропоновано внести ще цілу низку змін.
Загалом, основні зміни запропоновані нардепами наступні:
- в Дніпропетровській області зберегти Синельниківський район за рахунок зменшення території, яку пропонувалось віддати Павлоградському району;
- у Вінницькій області пропонується утворити шостий район з центром у Жмеринці;
- в Запорізькій області Чернігівську територіальну громаду віднести до Бердянського району;
- у Закарпатській області залишити Рахівський район (з адміністративним центром у місті Рахів), а також планується залишити Берегівський район;
- в Івано-Франківській області утворити новий Верховинський район;
- в Київській області утворити додатковий Вишгородський район, а також залишити Броварський район, водночас місто Переяслав віднести до Бориспільського району;
- в Одеській області нардепи пропонують зберегти Березівський район;
- в Херсонській області утворити два додаткові райони: Бериславський та Скадовський;
- в Хмельницькій області скоротити кількість районів до трьох: Шепетівський, Хмельницький та Кам’янець-Подільський;
- у Харківській зберегти Богодухівський район;
- Чи не найбільше змін порівнянно з урядовим проектом зазнав адміністративний поділ Чернівецької області. Так, у ній пропонують утворити Вижницький район, натомість ліквідувати Сторожинецький та Хотинський райони, водночас утворити Дністровський район (з адміністративним центром у селищі міського типу Кельменці) та Чернівецький район з центром в Чернівцях (що було запропоновано урядом).
- У Чернігівській області нардепи пропонують зберегти статус районного центру місту Корюківка, утворивши довкола нього Корюківський район. З урахуванням пропозицій нардепів кількість районів буде дещо більшою у порівнянні з пропозицією Кабміну.
Загалом же документ пропонує скоротити кількість районів з 490 до, ймовірно, 133 (у відповідності з пропозиціями нардепів).