В Атланті (штат Джорджія) 13 червня почалися демонстрації після того, як афроамериканець був поранений поліцейськими при затриманні і помер в лікарні. Про це повідомив телеканал CNN, передає Кореспондент.
Відзначається, що група протестуючих зібралася в центрі міста. Вони вимагають від влади припинити надмірне застосування правоохоронцями сили, а також забезпечити дотримання прав афроамериканців.
Бюро розслідувань Джорджії почало розгляд у зв’язку з тим, що сталося. У заяві відомства наголошується, що ввечері 12 червня співробітники поліції виїхали за викликом в ресторан швидкого харчування в центральній частині міста.
Темношкірий чоловік Рейшард Брукс заснув в машині, перегородивши проїзд до ресторану іншим автомобілям.
Правоохоронці встановили, що Брукс був нетверезий. Вони мали намір затримати його, однак чоловік чинив опір.
Афроамериканець чинив опір і відняв у поліцейських електрошокер. Тікаючи, він, імовірно, спробував застосувати електрошокер проти правоохоронців. Після цього один з поліцейських вистрілив у нього кілька разів.
GBI released video that shows the moment Rayshard Brooks was shot and killed by an Atlanta Police officer at a Wendys on University Ave last night. Police say Brooks had taken an officer’s taser and pointed it at the officer as he ran. pic.twitter.com/1G8fn03gFV
— Matt Johnson (@MattWSB) June 13, 2020
>
Брукс був госпіталізований, проте лікарям не вдалося врятувати його життя. Один з поліцейських також постраждав. Йому надали медичну допомогу.
Пізніше стало відомо, що начальник поліції Атланти Еріка Шилдс подала у відставку у зв’язку з інцидентом. Мер міста Кейша Ленс Боттомс підкреслила на прес-конференції, що не вважає обґрунтованим застосування вогнепальної зброї правоохоронцями в зазначеному випадку.
Керівництво поліції американського міста Атланта звільнило співробітника, який у п’ятницю під час затримання смертельно поранив темношкірого місцевого жителя Рейшарда Брукса.
При цьому другий правоохоронець, який брав участь у затриманні Брукса, відсторонений від оперативної роботи.
Нагадаємо, наприкінці травня в ряді американських штатів почалися акції протесту, під час яких мали місце зіткнення з поліцією, численні випадки мародерства і вандалізму.