Федеральна колегія присяжних США розслідує справу проти олігарха Ігоря Коломойського, якого звинувачують у відмиванні сотень мільйонів доларів, повідомляє НВ з посиланням на BuzzFeed News.
Видання із посиланням на два джерела повідомляє, що в ході розслідування вдалося відстежити переказ грошей з українського банку в США через лабіринт офшорних компаній.
BuzzFeed News зазначає, що розслідування українських регуляторів виявило дефіцит у $5,5 млрд у бухгалтерських книгах ПриватБанку, основними акціонерами якого були Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов.
Коломойський також заявив, що не порушував ніяких законів і з ним не розмовляв ніхто з представників Мін’юсту США.
Партнер Коломойського Геннадій Боголюбов заявив, що ніколи не брав грошей з банку незаконно, вся нерухомість у США придбана за законні кошти і всі угоди були задокументовані його партнерами в США. Він теж стверджує, що з ним не зв’язувалися ніякі правоохоронні органи. «Ніхто не ставив мені жодних питань», — цитує видання заяву Боголюбова.
У матеріалі сказано, що федеральні агенти відстежували мільйони доларів, які були переведені в США компаніями, що належать Коломойському і Боголюбову для купівлі нерухомості, в тому числі чотирьох хмарочосів у Клівленді, протягом року. Переказ коштів здійснювався протягом п’яти років, починаючи приблизно з 2008 року.
Зазначається, що був період, коли Коломойський і його партнери були найбільшими власниками комерційної нерухомості у Клівленді. Одним з об’єктів, які привернули увагу ФБР, є сталеливарний завод Warren в Огайо, який належить компаніям, контрольованим Коломойським і двома партнерами, і є предметом запеклого судового спору.
Серед покупок Коломойського в США завод Motorola в Іллінойсі, який був закритий, 31-поверховий хмарочос в центрі міста Луїсвілль, і культовий офісний комплекс у Далласі, який колись був штаб-квартирою Mary Kay Cosmetics. Компанії Коломойського також придбали щонайменше дюжину сталеливарних і феросплавних заводів по всій країні, включаючи заводи в Огайо, Кентуккі, Західній Вірджинії, Іллінойсі та Мічигані.
Минулого року до суду штату Делавер позов проти Коломойського подав державний ПриватБанк. У матеріалах цього позову сказано, що на купівлю нерухомості у США були спрямовані $622,8 млн, виведених із ПриватБанку.