Європейський парламент схвалив новий закон, що забороняє використання одноразових пластикових виробів.
Рішення підтримали 560 євродепутатів, 35 були проти і 28 утрималися, повідомляє “Європейська правда”.
До 2021 року в ЄС будуть заборонені такі вироби: пластикові столові прилади одноразового використання (виделки, ножі, ложки та палички для їжі), одноразові пластикові тарілки, пластикові соломинки для напоїв, ватні палички, харчові контейнери і чашки з пінополістиролу.
До 2029 року країни-члени ЄС будуть зобов’язані збирати 90% пластикових пляшок для вторинної переробки, і вони будуть виготовлятися з використанням 25% вторинних матеріалів у 2025 році та 30% – у 2030 році.
Угода також посилює застосування принципу “забруднювач платить”, зокрема, щодо тютюну, шляхом введення розширеної відповідальності виробників. Цей новий режим також застосовуватиметься до риболовних знарядь, щоб гарантувати, що виробники, а не рибалки, несуть витрати за збір сіток, втрачених на морі.
За даними Єврокомісії, заборонені новими правилами одноразові вироби становлять 70% відходів, що потрапляють до океанів світу, створюючи загрозу для дикої природи та рибних ресурсів.
Нагадуємо, що в Чехії верхня палата парламенту ухвалила рішення про заборону виготовлення і продажу одноразових пластикових товарів.
Раніше, в чернівецьким підприємцям рекомендували обмежити використання поліетиленових пакетів.