На цьому наголосила виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у своєму дописі в Facebook.
“Завтра Світовий день боротьби з туберкульозом — хворобою, від якої в Україні щодня помирають близько 10 людей. В останні роки ситуація покращилася, зокрема завдяки доступу до безоплатної діагностики й нових препаратів. Україна повністю фінансує закупівлю ліків проти туберкульозу, а завдяки співпраці з міжнародними організаціями нам вдалося збільшити їхню кількість майже у 40 разів”, – повідомляє Супрун.
Для прикладу вона нагадала, що препарат Лінезолід міжнародні організації минулого року закупили за ціною $0,27, а МОЗ України у 2014 році цей самий препарат купляв за $2,85.
“Це в рази більше ліків, які ми зможемо надати пацієнтам безоплатно”, – додала Супрун.
Головне, як наголошує в.о. міністра охорони здоров’я, що туберкульоз виліковний, навіть у більшості тяжких випадків.
“Сьогодні українські пацієнти мають доступ до діагностики й якісного лікування. Якщо є покази лікаря, треба вчасно пройти діагностику та, в разі виявлення хвороби, розпочати безперервний прийом препаратів. Щоденне вживання ліків та регулярний контроль перебігу хвороби у медичного працівника — основна умова одужання”, – пише Супрун.
У багатьох розвинених країнах, за її словами, вже відмовились від практики тривалої госпіталізації через високий ризик перехресного зараження пацієнтів.
“Ліквідація туберкульозу до 2030 року є спільним наміром усього людства. Україна може впоратися із цим завданням, якщо ми продовжимо вживати системних заходів”, – впевнена Супрун.
Вона зазначає, що для покращення ситуації із захворюванням Кабміном розроблений середньостроковий стратегічний документ — Загальнодержавна цільова програма протидії ТБ, яка наразі знаходиться на розгляді комітетів Верховної Ради.