Спецпрокурор Роберт Мюллер передав доповідь про ймовірне втручання Кремля в президентські вибори у США американському генпрокурору Вільяму Барру.
Спецпрокурор США Роберт Мюллер завершив своє тривале від 2017 року розслідування ймовірного втручання Москви у вибори американського президента в 2016 році. Про це в п’ятницю, 22 березня, повідомили в міністерстві юстиції США, передає “Радіо Свобода”.
Мюллер передав доповідь за підсумками роботи слідчої групи американському генеральному прокурору Вільяму Барру, котрий має ухвалити рішення щодо того, в якому обсязі донести зміст документів до громадськості.
До цього часу хід розслідування успішно приховували від ЗМІ і громадськості. За час роботи слідства було оголошено більше 200 обвинувачень 34 фізичним і 2 юридичним особам. 26 обвинувачених – громадяни Росії.
Шестеро – колишні радники президента США Дональда Трампа: Майкл Флінн – колишній радник президента з національної безпеки; Пол Манафорт – екс-голова виборчого штабу; Рік Гейтс – колишній заступник голови виборчого штабу; Майкл Коен – колишній адвокат Трампа в Роджер Стоун.
Семеро обвинувачених признали вину у скоєному всіх чи чистини інкримінуючих їм обвинувачень. П’ятеро визнані винним судом.
Речниця Білого дому Сара Сандерс відреагувала на завершення розслідування, вказавши, що всі наступні кроки – за генеральним прокурором Барром. “Ми очікуємо подальшого розвитку”, – написала вона в Twitter, зазначивши також, що Білий дім не отримав тексту самого звіту.
The next steps are up to Attorney General Barr, and we look forward to the process taking its course. The White House has not received or been briefed on the Special Counsel’s report.
— Sarah Sanders (@PressSec) 22 березня 2019 р.
Лідери демократів Палаті представників і Сенаті Ненсі Пелосі і Чак Шумер заявили про необхідність донести зміст доповіді до широкої громадськості.
“У американського народу є право на правду”, – підкреслили вони у спільній заяві.
Політики вказали, що Вільям Барр не має попередньо повідомляти президента США Дональда Трампа, а також його юристів або співробітників адміністрації про висновки звіту.
“Не можна допустити, щоб Білий дім втручався в рішення про те, яка частина цих висновків або доказів буде оприлюднена”, – переконані демократи.
Фото: prm.ua.