У нього обмороження кінцівок, але стан стабільний. Закарпатські рятувальники відзначають, що у чоловіка неабияка сила духу, протриматися 4 доби в зимових горах йому допомогли навички виживання в екстремальних умовах та гарне екіпірування, повідомила в ексклюзивному коментарі Укрінформу речниця Управління ДСНС у Закарпатській області Наталя Батир.
“Врятований учора ввечері турист, пошуки якого у Карпатах тривали останні чотири доби, наразі знаходиться в реанімаційному відділені Свалявської райлікарні, у нього обмороження кінцівок, лікарі говорять, що стан стабільний,” – сказала Батир.
За її словами, коли рятувальники забирали туриста з хатинки лісника у Свалявському районі, він виглядав бадьорим, посміхався, жартував та “давав краба”, дякуючи рятувальникам.
Батир стверджує, що ця історія порятунку — унікальна.
“У нас не було таких випадків, аби після таких довгих пошуків в горах людину знаходили живою. Це — перший випадок, і ми усі раді, що ця історія закінчилася хепі-ендом. Якщо бути відвертими, учора у пошуковиків уже майже не лишалося надії, що загублений у Карпатахтурист живий, допоки він знову не подзвонив і не повідомив, де знаходиться” , – сказала речниця ДСНС.
У цьому випадку, наголосила вона, туриста врятували навички виживання в екстремальних умовах та належне екіпірування.
“У лижника, якого напередодні 7 січня знайшли в Карпатах замерзлим насмерть, у рюкзаку не було навіть ліхтарика — тобто, той чоловік зовсім не мав уявлення, що таке гори взимку. Що саме допомогло вижити Ігору Грищенку, якого після довгих пошуків таки знайшли, і що відбувалося із ним протягом оцих чотирьох днів в горах при морозі -15 градусів, хуртовинах та поганій видимості — ми його обов’язкового розпитаємо трохи згодом”, – пообіцяла Батир.
Очевидно, це людина неабиякої сили духу, сказала вона.
Врятований на Закарпатті після 4-денних пошуків у Карпатах, до яких залучили рятувальників із сусідніх областей, поліцію, кінологів та навіть гелікоптер — це Ігор Грищенко, досвідчений гірськолижник, киянин, 84 року народження. У Києві чоловік працював професійним тренером. Він є президентом української молодіжної асоціації екстремальних видів спорту.
Як раніше повідомлялося, 6 січня про зникнення свого чоловіка рятувальникам повідомила дружина Ігоря Грищенка. Після виїзду на катання схилами з ним пропав зв’язок. Пошукова операція закарпатських рятувальників розпочалася 6 січня і тривала до 10 січня. У ній було задіяно чотири десятки осіб та сім одиниць техніки: гірські пошуково-рятувальні відділення села Нижні Ворота, м. Мукачева, м. Рахова, м. Ужгорода, смт Міжгір’я та спеціалізованого центру швидкого реагування м. Дрогобича Львівської області. Допомагали також волонтери, лісники та поліція.