Зловмисникам оголосили про підозру у скоєнні тяжкого злочину. Суд обрав їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Поліцейські перевіряють затриманих на причетність до скоєння аналогічних шахрайських дій і встановлюють інших учасників злочинної групи.
«Ваш родич скоїв ДТП, потрібні кошти» – саме в такий спосіб авантюристи найчастіше видурюють гроші у довірливих громадян. За цією схемою шахраї ледь не щодня виманюють у людей всі заощадження. У більшості випадків від шахрайських дій страждають люди похилого віку, зазначають у прес-службі поліції Буковини.
Як правило, потерпілим телефонують посеред ночі, представляються співробітником правоохоронного органу (поліції чи прокуратури) та повідомляють, що їхній родич збив людину. Далі псевдоправоохоронець пропонує посприяти у не притягненні до кримінальної відповідальності за винагороду. Додаючи, що гроші потрібні на лікування та усунення наслідків ДТП. Таким чином шахраї стараються ошукати своїх співрозмовників на якомога більші суми коштів.
Під час дзвінка аферисти намагаються увесь час утримувати свою жертву на зв’язку та не дати можливості перевірити почуту інформацію. Крім цього псевдоправоохоронець пропонує написати розписку про передачу коштів нібито на лікування потерпілого. Коли жертва називає адресу, до неї за грошима виїжджає інший учасник злочинної групи так званий «кур’єр», котрий отримавши гроші пересилає їх «керівнику» банди, а собі залишає лише невеликий відсоток.
Після чергового сплеску таких злочинів на території Чернівців, працівники поліції провели цілу низку оперативно-розшукових заходів для встановлення зловмисників і припинення їхньої злочинної діяльності. Завдяки наполегливій роботі оперативники Управління карного розшуку ГУНП в Чернівецькій області викрили двох учасників шахрайської схеми та затримали їх одразу після чергового злочину.
32-річний та 33-річний жителі Луганщини якраз отримали від потерпілої пенсіонерки гроші в сумі 8000 доларів США, 100 Євро та 15 000 гривень, які в подальшому працівники поліції вилучили у них в якості речового доказу. Затримані обґрунтовано підозрюються у причетності до щонайменше п’ятьох аналогічних злочинів. Наразі відомо, що за вказівкою координатора злочинної групи більша частина коштів пересилалася через термінали самообслуговування на непідконтрольну територію України.
Поліцейські встановили, що дзвінки до буковинців надходили від шахраїв з окупованої території. Там переховуються організатори й координатори злочинної банди.
Поліція звертається до жителів краю, не довіряти незнайомцям, бути пильними. А тому, щоб не стати жертвою авантюристів, найкращий вихід – припинити розмову та одразу зателефонувати до поліції за номером «102».