Онлайн-трансляції

Провокація чи дискримінація? Переселенець із Донеччини стверджує, що йому грубо відмовили в оформленні біометричного паспорта

 

Декілька днів тому користувачі соцмереж почали активно обговорювати ситуацію з плівками Семехіна. Йдеться про аудіозапис розмови переселенця з Донецької області та інспектора міграційної служби у Чернівцях. Як пояснює Євген, він звернувся у відомство, щоб отримати закордонний паспорт, але, оскільки не було живої черги, одразу ж сів за стіл оформлення документів.
- Дівчата почали дивитись мої документи, побачили донецьку прописку і відправили в окремий кабінет №23, - розповів Євген Семехін, вимушений переселенець.
Євген стверджує, що це дискримінація, а тому увімкнув диктофон і всю розмову з паспортистом вирішив записати. В іншому кабінеті, за словами чоловіка, йому спершу порадили звернутись у міське управління ДМС, а коли він відмовився, попросили показати довідку переселенця чи військовий квиток. Утім, пред’являти будь-які інші документи він не зобов’язаний, згідно з законом, стверджує Євген.
- Коли я попросив його, щоб він дав мені письмову відмову, він у грубій формі мене послав у Донецьку область їхати й оформляти документи там, - заявив Євген Семехін, вимушений переселенець.
Тоді Євген викликав поліцію та написав заяву про порушення прав за місцем проживання. А аудіозапис розмови з інспектором ДМС опублікував у соцмережі "Фейсбук".
Спланована провокація - саме так називають працівники ДМС ситуацію з Євгеном Семехіним. Юрій Албулеса запевняє, декілька разів аргументовано пояснював, що, аби оформити документи на біометричний паспорт, потрібно зареєструватись в електронній черзі, а не обходити правила прийому.
- Оскільки Управління ДМС запровадило електронну чергу, станом на 10 серпня, вільних місць не було. Також у Семехіна не була сплачена квитанція адміністративного збору, яка передбачена при процедурі адмінпослуг, - пояснив Юрій Албулеса, старший інспектор відділу Управління ДМС у Чернівецькій області.
А через те, що в українському паспорті Семехіна не було раніше відмітки про закордонний, це означало, що такий документ оформлюватимуть йому вперше, і для ідентифікації особи потрібні додаткові папери, пояснює паспортист.
Усе це в рамках закону, запевняє інспектор, тому не розуміє, чому Євген почав сперечатись та провокувати конфлікт. До того ж, як пізніше з'ясувалось, закордонний паспорт у чоловіка таки був.
- Але він це чомусь приховав, - підкреслив Юрій Албулеса, старший інспектор відділу Управління ДМС у Чернівецькій області.
Жодної дискримінації з його боку не було, запевняє інспектор. Але Семехін, мовляв, чомусь вирізав з аудіозапису розмови саме запитання про закордонний паспорт.
- Він навіть не хотів брати до уваги посилання на норми закону, просто людина заздалегідь була налаштована отримати щось, що потім можна викласти в інтернет, - вважає Юрій Албулеса, старший інспектор відділу Управління ДМС у Чернівецькій області.
Працівники ДМС запевняють, раніше жодних конфліктів із переселенцями не мали. Хоча оформили закордонні документи вже більш ніж 2 тисячам осіб зі східних областей України.
Та, попри це, Євген пообіцяв звернутися до суду з позовом щодо дій працівників обласного Управління ДМС, а до всього ще й поліції, яка, за його словами, досі не зареєструвала заяву та не внесла її до єдиного реєстру досудових розслідувань. 

    16.08.2017
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід