Онлайн-трансляції

У Чернівцях триває судова тяганина у справі "Євробуду"

 

Через фінансові труднощі власник одного з місцевих підприємств взяв валютний кредит під заставу майна, та не зміг його погасити. Згодом банк отримав рішення про стягнення цього боргу у сумі 9 мільйонів гривень. Далі продав цю заборгованість іншій фінансовій установі, а та, у свою чергу, перепродала її вже фізичній особі.
Так конкуренти намагаються паралізувати бізнес своїх опонентів, кажуть представники збанкрутілого підприємця. Мовляв, спочатку викупили десятимільйонний борг, а згодом оформили на себе іпотечне майно, вартістю понад 100 мільйонів гривень. Тож адвокати колишнього власника бізнес-центру звернулися до суду, аби зупинити подальше стягнення заборгованості.
Адже в іншому випадку, пояснює Олександр Маркідонов, фізична особа, яка викупила борг, матиме право розпоряджатися й рештою майна, яке належить підприємству.
Представник нового власника майна від коментарів відмовився, мовляв, не має на це часу. А от на засіданні наполягав взагалі не розглядати цю справу.
- Розгляд заяв про визнання наказу таким, що не підлягає виконанню, не є розглядом господарського спору, оскільки такий спір був вже вирішений і результатом такого вирішення є судове рішення. У нашому випадку судове рішення є від 15.06.2011 року. Яким було стягнуто з "Плафени" "Євробуд" кошти, - зазначив Денис Марчук, представник нового власника бізнес-центру.
Аби все ж визначити реальну вартість іпотечного майна, яке забрали за борги, адвокати колишнього власника бізнес-центру наполягали на проведенні судової експертної оцінки.
- Чи це 114 мільйонів, як ми зазначаємо, чи це 20 мільйонів, що намагається довести протилежна сторона, - підкреслив Олександр Маркідонов, представник ТОВ "Плафена" ЛТД.
Натомість адвокат нового власника бізнес-центру виступив категорично проти таких дій, мовляв, призначення експертизи порушить права його довірителя.
Якщо експерт визначить, що вартість майна таки перевищує суму боргу, новому власнику доведеться повертати різницю. Але це вже буде зовсім інша справа. Врешті суддя так і не ухвалив рішення щодо жодного із клопотань обох сторін. Розгляд справи вкотре перенесли. Продовження засідання відбудеться вже завтра, 20 липня.  

    19.07.2017
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід