Онлайн-трансляції

Захмарні ціни та непідйомні тарифи сколихнули у 2016-му всю Україну (ВІДЕО)

 

Країна входить у 2017 утомленою та сердитою. Курс валют коливається, ціни ростуть, а захмарні платіжки за тепло стали для багатьох неприємним сюрпризом.
- Особливо це стосується соціальної складової. Цін на світло, на газ, платіжки, які прийшли. Певний бунт, незадоволення, тихий бунт назріває, - зауважив АНДРІЙ ГЕВЮК, ПОЛІТОЛОГ.
За цей рік тарифи на комуналку стрімко зростали, що не могло не позначитися на цінах, та неабияк ударило по наших із вами гаманцях.
- У нас у структурі собівартості виробленої продукції становить у межах 50%, зрозуміло, що пішла тенденція до зменшення. Але все одно вона є значною. Тому ціни на енергоносії - практично це одразу ціни на всю кінцеву продукцію, - зазначив ЄВГЕН ТКАЧ, ДОЦЕНТ КАФЕДРИ ФІНАНСІВ І КРЕДИТУ ЧНУ ІМ. Ю. ФЕДЬКОВИЧА.
Затягнути паски тугіше людей змусив ще й початок опалювального сезону. За тепло в домівках буковинці виклали тисячі гривень.
- Ми повинні розуміти, що тариф на теплоенергію буде зростати рівно настільки, наскільки буде зростати в ціні природний газ, тому що у самому тарифі газова складова становить 85%. Якщо газ має якісь коливання, коливається тариф, - пояснив ОЛЕКСАНДР МЕЛЕНЧУК, КЕРІВНИК КП "ЧЕРНІВЦІТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО".
Урядовці ж кажуть, хоч і не одразу, проте крок за кроком рівень життя таки стане кращим. Мовляв, шлях реформування непростий, але зміни, обіцяють, обов’язково настануть.
- Люди абсолютно справедливо ставлять запитання про те, що вони хочуть жити краще, а ми розуміємо, що це абсолютно можливо. І те, що сьогодні люди живуть у таких скрутних умовах, - це несправедливо, - вважає ВОЛОДИМИР ГРОЙСМАН, ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР УКРАЇНИ.
- Наростає рівень недовіри не тільки до політиків чи політичних інститутів, а також до соціальних інститутів, які відповідальні за те, щоб не погіршувати життя людей, а покращувати, - підкреслив ТАРАС ЛУПУ, ДОЦЕНТ КАФЕДРИ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН ЧНУ ІМ. Ю. ФЕДЬКОВИЧА.
Аби хоча б полегшити життя, у 2016 році Міністерство соціальної політики продовжило нараховувати субсидії.
- Бо на сьогодні нема іншого механізму, щоб полегшити мешканцям високі ціни, які є на теплопостачання і газ, а система субсидій працює. Сама система субсидій не є раціональною і міністерство буде з часом відходити від неї. Принаймні краще підвищувати зарплати, щоб люди були спроможні сплатити відповідні тарифи, - вважає ЮРІЙ ПІВЕНЬ, ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОДА.
Тож народні обранці і взялися підвищувати заробітну плату. З нового року мінімалка становитиме 3200 гривень. І такий крок, на думку урядовців, виведе "з тіні" зарплату в конвертах.
- Заробітна плата українських громадян недооцінена. Ми працювали над тим, щоб знайти нову систему. Зробити реформу системи оплати праці. Ми її запропонували. І зараз ми заклали у цю законодавчу базу, в тому числі і в бюджет 2017 року, мінімальну зарплату на рівні не менше 3200 гривень, - наголосив ВОЛОДИМИР ГРОЙСМАН, ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР УКРАЇНИ.
Продовжують також виплачувати соціальні допомоги матерям, малозабезпеченим сім’ям та людям з обмеженими можливостями.
- Цього року суми, які ми перераховуємо, перевалюють за півтора мільярда гривень. Це досить потужна сума, яка адресною допомогою надходить мешканцям Буковини із державного бюджету, - зауважив ЮРІЙ ПІВЕНЬ, ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОДА.
Та в глобальних планах, каже Юрій Півень, заміна пільг на адресну грошову допомогу.
- Як тільки це буде зроблено, одразу відійдуть усі проблеми, які пов’язані з пільговим перевезенням громадян у міському та приміському транспорті. Але це досить складна проблема, яка залежить від матеріального ресурсу країни, - пояснив ЮРІЙ ПІВЕНЬ, ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОДА.
Доки на державному рівні роблять спроби безболісно впровадити реформи, намагаються не пасти задніх і на місцях. За цей рік у Чернівцях відбулося чимало змін - як хороших, так і не дуже.
- Від стихійних ринків - проблема дотепер не розв’язана - і до безпритульних тварин, - зазначив ТАРАС ЛУПУ, ДОЦЕНТ КАФЕДРИ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН ЧНУ ІМ. Ю. ФЕДЬКОВИЧА.
І справді, будівництва притулку для тварин у Чернівцях чекали понад 4 роки. Та, зрештою, у місті таки з’явився надійний прихисток для бездомних собак та кішок. Тут тварин стерилізують і вакцинують. Хоча місця для їхнього утримання поки небагато.
- Будували 2 роки, будували важко, були деякі порушення, але завдяки волонтерам, активістам усе-таки збудували. Але хочу зазначити, що це більше клініка ветеринарна поки що, але і частково послуги притулку, - пояснив ВАСИЛЬ ВИНОГРАДОВ, ДИРЕКТОР МКП "ПРИТУЛОК ДЛЯ ТВАРИН".
Також неабияким здобутком для міста стало будівництво сучасного дошкільного навчального закладу у Ленківцях. Приміщення, площею 5000 квадратних метрів, облаштують за найновішими технологіями.
- Цей садочок будують на місці знесеного старого. Це була стара саманна хата, майже сторічного віку, яку колись прилаштували під садок, вона просто почала руйнуватися, тому було ухвалено рішення її знести і на її місці побудувати новий садочок. Це перший садочок часів незалежності, який із нуля будується у Чернівцях, - підкреслив ОЛЕКСІЙ КАСПРУК, ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА.
- Буде ліфт, який із кухні буде подавати на 2 поверх їжу. Не буде необхідності тим же няням носити баняки на 2 поверх по сходах. Величезна площа, групи. Спортзал, комп’ютерний зал. Досить сучасний, - зауважив ОЛЕКСАНДР ДАВИДЕНКО, МАЙСТЕР НА БУДІВНИЦТВІ ДИТЯЧОГО САДОЧКА.
Аби якнайшвидше відкрити дитячий садок, понад півсотні будівельників працюють, не покладаючи рук, і в спеку, і в морози.
- Я тут з о пів на восьму ранку і до останнього працівника. Як коли, були періоди, що ми і вночі працювали, - розповів ОЛЕКСАНДР ДАВИДЕНКО, МАЙСТЕР НА БУДІВНИЦТВІ ДИТЯЧОГО САДОЧКА.
Часто до опівночі на сесіях міської ради засиджувалися і чернівецькі депутати. Та це не так жага до роботи, як додатковий привід пропіаритися на проблемах людей, кажуть фахівці.
- Ми не можемо відмовитися від соціальної складової, бо це є популізм, це є політика. Це вже навіть не соціалізм, а популізм, який політики обіцяють, - підкреслив АНДРІЙ ГЕВЮК, ПОЛІТОЛОГ.
Останнім часом політики взяли за звичку лише обіцяти, каже експерт. Та щойно прийшовши до влади, обранці починають розуміти, що все не так просто.
- Вони прагнуть прийти до влади - і це їхня справа. Вони за свої слова не несуть відповідальності. У тому випадку, коли вони прийшли до влади, ми з них можемо питати, а ми з них не питаємо за те, що вони нам обіцяли, ми за це забули. Хто пам’ятає, що на початку року нам обіцяли політичні партії?, - зауважив АНДРІЙ ГЕВЮК, ПОЛІТОЛОГ.
Тож у потугах нібито полегшити життя чернівчан обранці ухвалюють недолугі рішення та голосують за незаконні мораторії. І такий популізм деяких депутатів розпалює боротьбу між двома системами - примарними обіцянками політиків та намаганням чиновників, які нібито і мали б їх виконувати, пояснити, що це нереально.  

    31.12.2016
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід