Ізраїльські військові перехопили судно з Гретою Тунберг, яке прямувало до Сектору Гази

Міністерство закордонних справ Ізраїлю заявило, що судно з активістами, серед яких шведська кліматична активістка Грета Тунберг, було перехоплене та буксирується до Ізраїлю після висадки на його борт ізраїльських військових.

Про це повідомляє Times of Israel.

За даними видання, на борту перебували 12 активістів, які заявили, що прямували до Сектору Гази. Ізраїльські військові провели операцію та взяли судно під контроль.

““Селфі-яхта” знаменитостей безпечно прямує до берегів Ізраїлю. Очікується, що пасажири повернуться до своїх країн”, — зазначили у МЗС Ізраїлю.

Коаліція «Флотилія свободи» повідомила, що втратила зв’язок із судном, а в соцмережах почали з’являтися заздалегідь записані відеозвернення активістів із проханням про допомогу.

У Міністерстві оборони Ізраїлю зазначили, що активісти “намагалися влаштувати медіапровокацію, єдиною метою якої було привернути увагу громадськості”.

За розпорядженням міністра оборони Ізраїлю Ісраеля Каца, членам екіпажу продемонстрували відео з подіями 7 жовтня 2023 року, коли розпочалася нова фаза війни між Ізраїлем та ХАМАСом. Відео під назвою «Свідчення», яке містить важкі кадри, створене офісом речника Армії оборони Ізраїлю, демонструється журналістам та громадським діячам в усьому світі.

“Доречно, щоб антисемітка Грета та її друзі, які підтримують ХАМАС, побачили, кого саме підтримують. Побачило, які злочини скоює угруповання ХАМАС щодо жінок, людей похилого віку та дітей і проти кого Ізраїль бореться за свій захист”, — йдеться в офіційній заяві Каца.

Також ізраїльське МЗС опублікувало фото, на якому Тунберг у фірмовому капелюсі-жабі усміхається, коли солдат пропонує їй бутерброд.

До слова, наприкінці травня Грета Тунберг разом з іншими активістами, зокрема бразильцем Тьяго Авіла та французькою євродепутаткою Рімою Хассан, вирушили на вітрильному судні Madleen до узбережжя Сектору Гази з символічною гуманітарною допомогою. Активісти заявляли, що їхньою метою є «прорив ізраїльської облоги» та привернення «міжнародної уваги» до гуманітарної кризи в анклаві.

Ізраїльські ЗМІ припускають, що яхту доправлять до порту Ашдод, після чого екіпаж депортують.

Це не перша спроба активістів прорвати морську блокаду Гази. У 2010 році під час перехоплення шести цивільних суден Gaza Freedom Flotilla загинули 10 активістів.

Á‡„ÛÁ͇...
Реклама