Двійнята з Чернівців, народжені на 28-му тижні з ускладненнями, виписані з лікарні після тримісячного лікування

На 28-му тижні вагітності з численними ускладненнями народилися двійнята Таїсія та Тимофій. Лікарі протягом трьох місяців виходжували немовлят, і нещодавно їх виписали додому.

Про це повідомили в Першому медичному об’єднанні Львова.

Дітки народилися у Чернівцях наприкінці II триместру вагітності. Таїсія з’явилася на світ з вагою 950 грамів, а її брат Тимофій — 1200 грамів. Двійня народилася з ускладненнями.

“У Тимофійка — виникли проблеми з травленням і зором, анемія та пахові грижі. А у Таїсії на тлі внутрішньошлуночкового крововиливу, а це типова для передчасно народжених дітей проблема, виникла гідроцефалія — накопичення мозкової рідини. Цю недугу ще називають „водянкою головного мозку“. Надлишкова рідина призводить до підвищення тиску, збільшення черепа, загрожує ушкодженням мозку та перешкоджає розвитку нервової системи дитини”, — розповіли у медоб’єднанні.

Спочатку дітей виходжували чернівецькі медики, а згодом їх перевели на лікування до Львова.

“Наші нейрохірурги прооперували Таюсю, як її лагідно називає мама, та встановили їй вентрикуло-перитонеальний шунт. Це спеціальний механізм, який забезпечує відтік зайвої рідини. Один кінець шунта встановлюють у мозку, а інший виводять через животик. Операція пройшла успішно. Відтак, завдяки відновленню циркулювання мозкової рідини, лікарям вдалося зменшити тиск у черепі крихітки і тепер вона має змогу нормально розвиватися”, — розповіли у медоб’єднанні.

У Львові Таїсія та Тимофій провели ще два місяці і нещодавно немовлят виписали з вагою по три кілограми.

Реклама

Коментарі:

Залишити коментар