Британська розвідка проаналізувала, як рф краде мінерали з окупованих частин України

Однією із причин, чому росія прагне покращити транспортні мережі на тимчасово окупованій території України, є бажання видобувати більше українських корисних копалин.

Про це повідомляє у соцмережі X Міноборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки.

Експерти зазначають, що українські урядові джерела вже давно наголошують на крадіжці росією українських ресурсів з окупованих нею територій.

“В Україні є поклади залізної руди, вугілля, титану, урану, марганцю, золота і літію – ресурсів, які майже напевно є жаданими для Росії, але також є потенційними цілями, оскільки РФ прагне зруйнувати економіку України, перекриваючи доступ і руйнуючи інфраструктуру”, – вважають у британському Міноборони.

У зведенні йдеться, що російський окупаційний чиновник у Запорізькій області раніше заявляв, що триваюча модернізація та будівництво автомобільних і залізничних транспортних сполучень із росією покращить лінії сполучень не лише для військової логістики, але й для «експорту» зерна та корисних копалин.

Аналітики розвідки зауважили, що росія продовжує видобуток корисних копалин на південь від Дніпрорудного у Запорізькій області та вивозить залізну руду залізницею. Потяги прямують через Крим Керченським мостом до росії.

На думку розвідки, така діяльність не позбавлена ризику, оскільки потяги рухаються через райони, де, як відомо, діють українські партизани, які вже взяли на себе відповідальність за атаки.

Реклама