Українці близькі до великого успіху на фронті — глава розвідки Естонії

Глава розвідцентру Сил оборони Естонії полковник Марго Гросберг переконаний, що українська армія близька до «великого успіху» під час контрнаступу.

Про це повідомляє естонське видання ERR.

На брифінгу в Міноборони Естонії 14 липня Гросберг розповів, що ЗСУ знищують командні пункти і логістичні центри російських військ точковими ударами. Він також повідомив про успіхи українських сил у районах під Бахмутом і ознаки виснаження російських резервів.

“Усе це говорить про те, що українці близькі до великого успіху”, — сказав Гросберг.

Підготовчі наступальні операції ЗСУ, за його словами, спрямовані на те, щоб скувати російські частини на вузьких ділянках і знайти слабкі місця для прориву. З цією ж метою атакують важливі транспортні вузли, логістичні пункти і центри управління російської армії в тилу, пояснив він.

За даними естонської розвідки, українським підрозділам під Бахмутом вдалося захопити ключові ділянки місцевості на північ і південь від міста, що дає змогу вести артилерійський обстріл утримуваного російськими військами міста і контролювати дороги, які ведуть до нього. Це, за словами Гросберга, ускладнює постачання розташованих там російських підрозділів.

Глава розвідки додав, що російські повітряно-десантні війська перебувають у Бахмуті з весни, зазнають втрат і не можуть бути перекинуті в інше місце або виведені в резерв. Враховуючи, що ПДВ — це елітний російський підрозділ, бійці якого мають високий бойовий дух, така тактика виснаження, безумовно, позначається на їхній мотивації, сказав він.

“У якийсь момент це має призвести до більшого успіху”, — вважає Гросберг.

На південному фронті, в районі Запоріжжя і Великої Новоселівки, українські підрозділи збільшили займану площу і точковими ударами знищують ключові об’єкти рф, сказав головний розвідник Естонії.

Він нагадав про атаку на готель в окупованому Бердянську, внаслідок якої цього тижня було вбито заступника командувача Південного військового округу російського генерал-лейтенанта Олега Цокова.

Гросберг також звернув увагу на звільнення російського генерала Івана Попова через його критику на адресу командування рф і витік записів про становище 58-ї армії під його командуванням. За словами Попова, частини дуже довго перебувають на передовій і не замінюються, а крім того, солдати масово гинуть через артилерію противника.

“Усе це говорить про те, що резерви Російської Федерації вичерпуються, оскільки підрозділи не ротуються”, — констатував глава естонської розвідки.

Полковник також повідомив, що на північному сході, на Сватівському та Куп’янському напрямках, російські війська хоч і завдали найбільшу кількість ударів і домоглися певних успіхів, але поки далекі від тактичного прориву. Мета тиску там — змусити Україну перекинути війська з-під Бахмута та інших місць, де вони досягли успіху, пояснив Гросберг.

Реклама

Залишити коментар