До декларації щодо гарантій безпеки для України приєдналися ще шість країн — Зеленський

Президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні в четвер, 13 липня, підбив підсумки саміту НАТО у Вільнюсі та розповів про домовленості для України.

Глава держави наголосив, що Україна вже починає готуватися до наступного саміту у Вашингтоні. За його словами, Київ за підсумками саміту отримав «хороші домовленості» практично з усіма партнерами. Зеленський відзначив переговори з американським колегою Джо Байденом і його командою, з лідерами Великої сімки та багатьма партнерами в НАТО.

“Дуже вдалу нашу домовленість щодо гарантій безпеки для України на шляху в НАТО продовжуємо підготовкою договорів з країнами. Двосторонніх договорів. Минула лише доба після Вільнюса, а до семи найбільших демократій світу, із якими ми вчора погодили гарантії безпеки, приєдналися вже шість країн. Це Чехія, Данія, Нідерланди, Норвегія, Іспанія та Швеція”, — сказав він.

Президент висловив упевненість, що гарантів ставатиме більше. Україна і США будуть вести список країн, які приєднуватимуться до декларації.

Також Зеленський розповів, що Україна готує пропозиції партнерам щодо формату Рада Україна — НАТО. Він додав, що укладено нові домовленості про зброю, техніку, авіацію, і зараз їх конкретизують.

Реклама

Залишити коментар