Сьогодні Україна відзначає День Державного Герба: яка його історія

Щорічно 19 лютого українці відзначають День Державного Герба. Історія свята розпочинається від 1992 року, коли Верховна Рада офіційно затвердила жовтий тризуб на синьому тлі як Малий Державний Герб України.

Герб України має вікову історію. Перші згадки про тризуб зафіксовано ще за часів Київської русі, який був родовим знаком князів Рюриковичів. Тоді його зображували на монетах, посуді, печатках та настінних розписах. Традиційно герб символізує боротьбу за незалежність та любов до рідної землі. Невипадково в зображенні тризуба можна розшифрувати слово “воля”.

Саме 19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила Тризуб як Малий Герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті – національний символ українців за часів визвольної боротьби XX ст. Радянська тоталітарна система затаврувала його як «націоналістичний знак». Використання Тризубу в СРСР заборонялося, «винуватців» жорстоко карали. Відновивши незалежність у 1991 році, України обрала Тризуб Державним Гербом.


Російська агресія у Криму розпочалася зі знищення Тризуба як символу української ідентичності. Під час повномасштабного вторгнення РФ український герб відіграє важливу роль, як символ стійкості, героїзму та прагнення до незалежності, які демонструє весь український народ.

Реклама

Залишити коментар