Аукціон приватизації: на Буковині продадуть 4 об’єкти нерухомості

У рамках малої приватизації у Чернівецькій області готують аукціони з продажу 4 об’єктів нерухомості. Більшість із них – нежитлові будівлі. Про це повідомляє пресслужба Чернівецької ОДА.

Це недобудована лазня у селі Гордівці, єдиний майновий комплекс державного підприємства “Чернівецький експертно-технічний центр Держпраці” у Чернівцях, недобудована школа в селі Слобода та дитяча установа у селі Анадоли.

Взяти участь в аукціонах може кожен охочий, а нові пропозиції з’являються щотижня.

Відповідно до закону, до малої приватизації належать активи, вартість яких не перевищує 250 млн грн. Проте здебільшого на продаж виставляються значно дешевші лоти – окремі будівлі, автомобілі, і лише іноді цілі майнові комплекси та підприємства.

Раніше інформація про доступні лоти публікувалася лише в газеті “Вісник приватизації”. Проте Фонд державного майна України запустив сайт, де тепер можна знайти усі наявні пропозиції. Це державні активи, які сьогодні здебільшого не використовуються.

Мета їх приватизації – знайти нових власників, які зможуть дати їм нове життя: оновити, відкрити власний бізнес або ж просто ефективно використовувати. Саме підприємці найчастіше беруть участь в приватизаційних аукціонах.

Продаж об’єктів відбувається онлайн в системі “Прозоро. Продажі”, що гарантує доступ до аукціонів для всіх охочих та виключає можливість маніпуляцій. За інформацією ФДМУ, у 2020 році програма приватизації дозволила залучити до державного та місцевих бюджетів 3 млрд гривень.

Цього року планку встановили ще вище – на аукціонах планується отримати 12 млрд гривень надходжень.

Реклама

Залишити коментар