Онлайн-трансляції

Молдова може вийти з СНД

 

 Парламент Молдови розгляне проект постанови про вихід країни з СНД. Проект про денонсацію Молдовою Угоди про створення Співдружності Незалежних Держав в законодавчому органі зареєстрували депутати від Ліберальної партії.

 Раніше джерела в парламенті повідомляли, що подібну ініціативу обговорювали в керівництві Демпартії, пише Newsmaker.

 Проект постанови підписали лідер фракції ЛП Міхай Гімпу і ліберали Іон Апостол, Роман Боцан, Іон Касян, Штефан Влас. За версією авторів проекту, Російська Федерація неодноразово порушувала Угоду про створення СНД. Ліберали вважають, що це проявлялося «в підтримці сепаратистського режиму в Придністров'ї», в «військової агресії проти Республіки Молдова в 1992 році, «в окупації і анексії частини території суверенної України».

 «Членство в СНД не принесло Молдові нічого, всі рішення в цій організації беруть виключно в інтересах Росії», - йдеться в пояснювальній записці до проекту.

Автори також зазначають, що перший демократичний парламент Молдови (1990-1994) відмовився вступати в СНД.

 «З огляду на, що Російська Федерація не виконує положення Угоди про створення СНД, а Республіка Молдова прагне в ЄС, вважаємо за необхідне денонсувати Угоду про створення СНД», - наголошується в документі.

 Президент Молдови Ігор Додон назвав ініціативу лібералів «ризикованим проектом». За його словами, вихід Молдови з СНД вплине на 600 тисяч громадян Молдови, які перебувають в цих країнах.

 «Припустимо, більшість проголосує за цю постанову. Це не закон, який я можу двічі заблокувати. Однак процедура виходу триває 12 місяців, значить, до виборів ми не встигнемо вийти з СНД. А після виборів це не пройде», - запевнив Додон.

    18.01.2018
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід