Онлайн-трансляції

Хто націлився на крісло секретаря Чернівецької міськради?

 

Внесення на розгляд депутатів кандидатури Василя Продана на посаду секретаря анонсували ще напередодні. Попри те, що активно про свої наміри зайняти це крісло заявляв інший обранець - Ярослав Петришин.
- Я, за пропозицією 21 депутата, оформив на сайті проект рішення про обрання секретаря, і він зник із сайту міської ради, - сказав Володимир Бешлей, депутат Чернівецької міськради.
- Я, на жаль, чи на щастя, вимушений керуватися законами України, а не грати в афери. Жодного подання з підписами в міській раді немає. Ви зареєстрували проект рішення, підписаний тільки вами, - наголосив Олексій Каспрук, Чернівецький міський голова.
Річ у тому, що, відповідно до чинного законодавства, після того, як кандидатура, запропонована міським головою, а це нагадаємо, був Володимир Сєхов, не знайшла підтримки серед обранців, слово за депутатським корпусом. Відтак рада має зібрати щонайменше 21 підпис за кандидата, тоді за нього голосують таємно. Однак до проекту рішення, яким колеги вирішили всадити Продана поруч із міським головою, того самого списку з підписами не прикріпили.
- Якщо у вас є список, давайте подання і голосуємо. А коли ви бігаєте третій день і махаєте перед носом чиновників якоюсь ксерокопією і не даєте ні сфотографувати... а має бути оригінал. Маєте - давайте, я долучаю до проекту рішення, - заявив Олексій Каспрук, Чернівецький міський голова.
Відтак стало очевидно, що Продана вирішили зробити мало не суперменом-рятівником нинішньої, направду, не дуже ефективної каденції. Судячи зі слів самого захисника простих людей, обрання секретаря міськради - рятівна соломинка, завдяки якій раду не розпустять рішенням Парламенту. Принаймні такі тези, ймовірно, звучали на засіданні комітету, котрий вирішував подальшу долю Чернівецької міськради.
- Чітко рекомендували міській раді внести кандидатуру на секретаря, що Бешлей і зробив, - зауважив Василь Продан, депутат Чернівецької міськради.
Та передавати документ потрібно було раніше, каже юрист, аби не порушувати законодавство.
- Вказаний проект рішення був оприлюднений не в установленому законом порядку. Мають бути підтвердження 21, - наголосив Олександр Шиба, начальник юридичного управління Чернівецької міськради.
Депутати ж традиційно вирішили, що це упереджене ставлення з боку мера і тиск на рідне місто.
Відтак обранці пішли на перерву і до цього питання не поверталися. Міський голова повідомив, що передасть документи разом із підписами депутатів юристам. І якщо порушень не знайдуть, внесуть питання на розгляд сесії, у встановленому законом порядку. 

    28.09.2017
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід