Онлайн-трансляції

На Буковині працівників рибоохоронного патруля затримали під час виконання службових обов’язків

 

У ніч із 23 на 24 вересня охорона Хотинського парку затримувала працівників рибоохоронного патруля під час рейду на водоймах Дністровського водосховища, які в той момент саме ловили браконьєрів. Адже напередодні, кажуть, отримали інформацію про незаконне виловлювання риби.
При здійсненні рибоохоронного рейду інспекторів затримали працівники Хотинського національного природного парку.
- Були з посвідченнями, які мали плани, накази, здійснювалась оперативна робота по затриманню осіб, які незаконно ловили рибу, - повідомив Сергій Бойчук, головний державний інспектор Чернівецького рибоохоронного патруля.
В управлінні кажуть, одразу відреагували на цю ситуацію. Бо ж вважають дії працівників Хотинського парку неправомірними.
Нам вдалося зв’язатися з тим самим Ігорем Терменою, який і затримував інспекторів патруля. Чоловік стверджує, нічого незаконного не зробили та й це, мовляв, було не затримання, а з’ясування обставин.
- Їх ніхто не затримував. Територія національного парку, яка підлягає охороні і перебуває у підпорядкуванні Міністерства екології, а ця організація підпорядковується Міністерству аграрної політики, оскільки промислу у нас немає, ні на нашому боці, ні на Хмельницькому. Я так собі думаю, що їм там просто немає чого робити, - сказав Ігор Термена, провідний інженер природно-заповідного фонду.
Натомість в управлінні кажуть, Чернівецький рибоохоронний патруль є правоохоронним органом, який керується Конституцією та діє в межах законодавства України.
І наголошують, що повноваження рибоохоронного патруля чинні на всій території Чернівецької області. Тож, згідно з наказом, пояснюють, контролюють усе Дністровське водосховище. А це територія також Хмельницької та Вінницької областей.
Керуються також відповідними роз’ясненнями.
Врешті, кажуть, взагалі незрозуміло, на яких підставах співробітники парку здійснюють якісь дії на цих водоймах. Ба більше, мовляв, охоронці наполягали на тому, що без них тут проводити такі рейди не можна. Це у телефонній розмові підтвердив й Ігор Термена.
- Складати протоколи вони не можуть самостійно, можуть бути у складі групи спільного рейду екологічної інспекції, нашої служби, служби охорони сусіднього парку. А самі вони не можуть це робити, - наголосив Ігор Термена, провідний інженер природно-заповідного фонду.
Зрештою, припускають, така ситуація виникла небезпідставно.
- Прикриваючись НПП "Хотинським", здійснюють незаконну діяльність, кримінальну діяльність, - заявив Валентин Філіпчук, в. о. начальника Управління Чернівецького рибоохоронного патруля.
Тепер чекають на реакцію та висновки правоохоронців.

    27.09.2017
Коментарі (1)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід