Онлайн-трансляції

Про логіку слимака, економічне диво і те, що ми маємо зробити, аби жити в європейській країні

 

Як побудувати Європу в Україні? Експерти приїхали до Чернівців, аби розповісти буковинцям, що ж таке угода про асоціацію з Європейським Союзом, та що насправді вона дає українцям.
Співпраця між нашою країною та ЄС розпочалась давно, кажуть експерти. Бо ж ще до того, як українці висловили своє бажання стати частиною цього об’єднання, сотні студентів й активістів брали участь у різноманітних проектах та грантах і навчалися у європейських вишах. Таке співробітництво триває і зараз.
Наразі ж, запевняють експерти, Європейський Союз намагається допомогти Україні чи не у всьому - ділиться досвідом, підтримує реформи та навіть виділяє гроші на їхнє втілення. Та все ж будувати Європу тут ми маємо самі.
- Європейський Союз є найбільшим донором України. Це дійсно факт, - заявила Ірина Стаднійчук, співробітниця представництва Європейського Союзу в Україні.
Одна з найвдаліших реформ в Україні - реформа децентралізації. Та й вона, певно, не відбулася б без підтримки та досвіду європейських партнерів, кажуть представники об’єднаних громад.
Бо ж конференцій і круглих столів, спрямованих на розвиток децентралізації та роз’яснення суті адміністративної реформи, надзвичайно багато. І це, з одного боку, добре, пояснює Ярослав Курко. Адже ті громади, які лише стають на шлях об’єднання, можуть повчитися. Та ті, хто вже сформувалися, стикаються з зовсім іншими проблемами.
Наразі Волоківська громада потребує проекту з розвитку технопарку та промислової бази для виготовлення весільних суконь. Та й кожна громада потребує не навчання, а капітальних вкладів, впевнений Ярослав Курко.
- Громадам потрібні тверді проекти з капітальними вкладеннями, а не вчити, як бути красивими, - наголосив Ярослав Курко, заступник голови Волоківської ОТГ.
Наразі ж із грошима, яких потребують об’єднані громади, є проблеми. Бо навіть сусідня Польща, яка у 90-х роках мала такий самий економічний потенціал, як і Україна, зараз багатша в 4 рази. І це, кажуть, завдяки асоціації з ЄС.
Україна фінансово стабілізувалась, каже експерт. Бо ж на фоні великої інфляції валюта залишається відносно стабільною. І про це говорять, як про економічне диво. Але, щоб українська економіка справді розвивалась, потрібні дієві реформи.
- Є логіка слимака - повільно, але впевнено, - зазначив Ярослав Грицак, історик, публіцист.
Проте не тільки Уряд та Парламент мають прагнути до Європи - це завдання кожного українця. І справа тут не лише у тренінгах і програмах, каже Ярослав Грицак.
- Мінімальне, що можна зробити - не проголосувати за популістів. 

    20.09.2017
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід