Онлайн-трансляції

Мешканці Гравітону взяли в свої руки ініціативу щодо будівництва дитсадка

 

Денис проживає у мікрорайоні Гравітон. Чоловік нещодавно став батьком і вже встиг зіштовхнутися з проблемою черги до дитячого садочка.
- Коли проектувався в 90-х роках наш мікрорайон, там була школа, садочок поліклініка. Ті люди, які жили там, мали можливість потрапити в той чи інший садочок. Проте за останні 20 років практично не збудували жодного садочка, жодної школи, - наголосив Денис Свекла, мешканець мікрорайону Гравітон. Натомість район швидкими темпами заростає багатоповерхівками.
- У нас є два навчальні заклади у мікрорайоні Гравітон, які функціонують довгий час, коли кількість будинків була в рази меншою від того, що є зараз, - зазначив Володимир Середюк, заступник Чернівецького міського голови.
Зрештою, молодий батько вирішив не зволікати і зареєстрував петицію щодо будівництва нового навчально-виховного закладу у мікрорайоні. Громадськість таку ідею підтримала. Нині ж взялися вирішувати, де саме звести навчально-виховний комплекс. Адже знайти вільну земельну ділянку під будівництво садочка, яка б відповідали усім нормам, досить складно.
- Але це те, про що я говорю, потрібно розробляти детальний план території максимально по всьому місту, незалежно, чи це сформована територія, чи ні, щоб резервувати такі території для садочків та шкіл, - підкреслила Наталія Хілько, головна архітекторка Чернівців.
Та попередньо прийнятне місце все ж знайшли.
- Позитивно вирішили це питання, в перспективі будівництво садочка в районні вулиць Руської-Немирівської. На базі загальноосвітньої школи буде створений такий НВК, - зазначив Денис Свекла, мешканець мікрорайону Гравітон.
- Є уже попередні дослідження про дитячу установу, яка на сьогодні не заповнена на 100%, для того, щоб її реорганізувати, можливо, з добудовою, - зауважила Наталія Хілько, головна архітекторка Чернівців.
- Я думаю, що, скоріш за все, ми будемо брати за базу саме варіант 13 школи, оскільки питання формування земельних ділянок, їхнє закріплення і так далі затягнеться на півроку. Тому досить проблемно вирішити це питання, - пояснив Володимир Середюк, заступник Чернівецького міського голови.
Тож тепер мають проаналізувати запропонований варіант, і в разі погодження візьмуться за проектно-кошторисну документацію, аби визначити вартість будівництва та подати бюджетний запит. Далі справа буде за депутатами.
Планують звести дві нові великі школи та дитсадочки, зокрема, у районі вулиць Рівненської та Сторожинецької. Також зарезервували земельну ділянку на Руській.
І якщо кошти на це таки виділять, архітектурний конкурс планують провести вже наступного року. 

    18.09.2017
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід