Онлайн-трансляції

Дерибан землі з корупційним слідом

 

Дозвіл на викуп землі на Університетській, який нещодавно надали своєму колезі Василю Продану депутати Чернівецької міськради, - абсолютний прецедент. Бо ж багато років ніхто не дозволяв собі скуповувати центр міста частинами. Врешті, міський голова рішення обранців ветував. У юруправлінні пояснюють: річ у тому, що голосували з порушенням антикорупційного законодавства.
Це означає, що колеги й однопартійці Василя Продана, очевидно, діяли не в інтересах громади, а на користь свого неформального лідера, з яким мають не лише спільні політичні інтереси, а подекуди й бізнес. Депутатів же таке тлумачення обурило: мовляв, усі вони якось пов'язані, тож ветувати можна чи не кожне рішення, в якому йдеться про конфлікт інтересів.
- Сьогодні звинуватили нашу фракцію, а, по суті, звинуватили весь депутатський корпус, - нарікає Василь Продан, депутат Чернівецької міськради.
Та з'ясувалося, що пан Продан і протягом останніх більш ніж 6 місяців користувався цією ділянкою безоплатно.
- Є конфлікт інтересів, почали розбиратися більш детально, - зазначив Олексій Каспрук, Чернівецький міський голова.
Бо новий власник приміщення - Василь Продан - договору про оренду землі за півроку так і не уклав.
- Оренду за цю ділянку взагалі не сплачують, - наголосив Олексій Каспрук, Чернівецький міський голова.
Сам Василь Продан фактично це визнав.
- Після набуття права власності на майно, яке ви купили в надра банку Фірташа, який збанкрутував, ви мали звернутися до міської ради протягом 90 днів, укласти договір про оренду землі й платити за користування цією землею, - зауважив Олексій Каспрук, Чернівецький міський голова.
Однак, якщо у міській раді аргументували вето тим, що за дозвіл на викуп землі голосували наближені до Продана люди, то є ще одна точка зору на корупційну складову під час голосування. У нашому розпорядженні є заява від товариства "ЖЕСАР" до комісії з питань законності Чернівецької міськради.
У законі визначено дві основні вимоги до депутата при виникненні у нього конфлікту інтересів: невідкладно заявити про конфлікт інтересів та не брати участі в обговоренні чи голосуванні відповідного питання на засіданні ради або комісії.
А оскільки під час розгляду питання про дозвіл на викуп землі Василь Продан брав слово, то рада ухвалювала рішення в умовах реального конфлікту інтересів, за що законом передбачена відповідальність. Простіше кажучи, це рішення суперечить антикорупційному законодавству. І якщо депутатська комісія з цього приводу не звернеться до відповідних органів, то візьме і на себе відповідальність.
Із заяви товариства "ЖЕСАР".
"ПРОСИМО: звернутись до спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції (органи прокуратури, Національної поліції, Національне антикорупційне бюро України, Національне агентство з питань запобігання корупції) з повідомленням про вчинення депутатом Чернівецької міської ради Проданом Василем Сафроновичем корупційного правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-7 КУпАП, вчиненого 05.09.2017 року під час обговорення рішення про продаж йому земельної ділянки, розташованої за адресою: м. Чернівці, вул. Університетська, 20".
Однак, за словами одного з членів депутатської комісії, обранці цього звернення ще не розглядали, бо протягом останнього тижня комісія не збиралася. Тож чи проінформують правоохоронців про корупційні дії свого колеги, повідомимо згодом. 

    14.09.2017
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід