Онлайн-трансляції

Про соціальні дива і тих, хто хоче скупити голоси оптом по 300 бюджетних доларів

 

Чернівці без доріг, із занедбаною комунальною системою, без прийнятного комунального транспорту і без достатньої кількості шкіл та дитсадочків. Однак захисники простих людей у міськраді хочуть ощасливити породіль. Обіцяють кожній чернівчанці, яка народить дитину, виплачувати одноразову допомогу - 10 тисяч гривень. І дуже обурюються тим, що на попередній сесії для ухвалення цього рішення забракло одного голосу. Бо, мовляв, у Європі така практика працює.
Зауважимо, що в Німеччині таку допомогу отримують лише корінні німці. У Чернівцях же пропонують платити всім, хто рік прожив у місті. У США ж, скажімо, єдина пільга від держави - це всього 12 тижнів оплачуваної відпустки і короткочасне зниження податків. А, наприклад, у сусідній, значно розвинутішій в економічній сфері Польщі, така допомога становить удвічі менше, ніж пропонують наші депутати, - 120 євро. У Франції ж допомагають лише тим, хто заробляє менше, ніж вказаний для сім'ї із дітьми мінімум. І об’єднує всі ці країни одне: вони вже давно впоралися з першочерговими завданнями, покладеними на владу громадами. На відміну від Чернівців.
- Ми - територіальна громада, у нас є чіткі обов’язки. Ми маємо забезпечити цикл надання медпослуг, забезпечення садочків, шкіл. В результаті ми це не робимо, - підкреслив Олексій Каспрук, Чернівецький міський голова.
Та захисники простих людей переконують: чернівчани бідні, тож треба їм платити при народженні дитини. У тому числі і тим, хто й без того декларує мільйонні статки.
Про те, чи входить сам Василь Продан до цих 5%, скромно промовчав. Хоча не так давно дозволив собі придбати нерухомість за 6 мільйонів, а відтак планує прикупити 10 соток на вулиці Університетській, що теж недешево. Та і його колеги по фракції декларують традиційно прибутки з багатьма нулями.
- Чи ми маємо 10 тисяч платити деяким депутатам міськради, які стануть щасливими батьками, які мають мільйонні статки. Що їм ті 10 тисяч. Пару пляшок шампанського дорогого купити, щоб відсвяткувати?, - зауважив Олексій Каспрук, Чернівецький міський голова.
Гроші, а така примха обранців за три роки влетіла б бюджету у 280 мільйонів гривень, можна використати більш стратегічно, вважає міський голова.
- Давайте ми будемо працювати над інфраструктурою. Щоб ті діти, які народжуються в Чернівцях, мали нормальні тролейбуси, дороги, садочки, медобслуговування, щоб діагностику робили на сучасному обладнанні. Ми це можемо зробити. А не популістично перед виборами давайте всім роздамо гроші, - наголосив Олексій Каспрук, Чернівецький міський голова.
Якщо ж хочуть допомогти породіллям, то є інша пропозиція: коштом бюджету оплатити абсолютно все, на що традиційно витрачають гроші жінки в пологових будинках.
- Якщо ти чернівчанка, тебе нічого не має хвилювати - ні бахіли, ні благодійні внески, ні медикаменти, нічого, - сказав Олексій Каспрук, Чернівецький міський голова.
Та обранців це обурило, мовляв, їм не дають вершити соціальні дива та демографічний бум у Чернівцях.
- Просто хтось на цьому робить шоу і популізм, - вважає Ростислав Білик, депутат Чернівецької міськради.
І це, на думку людей, які хочуть оптом скупити напередодні виборів голоси чернівчан по триста бюджетних доларів, наголосив міський голова. А тому обіцяють до цього проекту рішення ще повернутися.
Однак з якої статті видатків ці кошти забрати, ніхто, звісно, не конкретизує. Так само оминають і те, що внести такі зміни до бюджету міста зараз - означає порушити Бюджетний кодекс.  

    06.09.2017
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід