Онлайн-трансляції

На Буковині триває розслідування смерті 21-річного хлопця в Новоселицькій районній лікарні

 

Від дня смерті 21-річного Юрія Шкавронського у Новоселицькій центральній районній лікарні минуло майже 2 місяці. 18 червня хлопець звернувся по допомогу лікарів із болем у нозі, але з медзакладу так і не вийшов. У нього зупинилось серце. Рідні досі не можуть оговтатися від горя. За цей час батько зібрав стоси паперів, заяв та відповідей. У пошуку справедливості чоловік чи не щодня оббиває пороги чиновників і правоохоронців.
Для вивчення та оцінки якості надання медичної допомоги хворому комісію таки створили, от тільки результати, каже батько, його шокували.
- Обурений тим, що комісія, замість того, аби вивчити 3 мої заяви, комісія винесла рішення по патології. Я вважаю, що комісія перевищила свої повноваження, - наголосив Петро Шкавронський, батько Юрія.
Натомість, каже батько, члени комісії мали дати оцінку якості надання медичної допомоги, а відтак, вважає, фахівці не виконали свого призначення.
- З якою метою виправдати лікарів Новоселицької ЦРЛ, винних у смерті сина, і якимось чином тиснути на членів комісії, яка зараз проводить розслідування, - підкреслив Петро Шкавронський.
Батько Юрія вважає, що члени комісії мали б розібратися, чи надали його синові допомогу, та чи була вона кваліфікованою і своєчасною.
- За 17 годин у лікарні ніхто не підійшов до сина, він страждав із сильним болем. Ніхто не звернув на нього уваги. Де був черговий лікар, де була чергова медсестра відділення? На ці запитання ніхто не відповів, - заявив Петро Шкавронський, батько Юрія.
У департаменті ж кажуть, доки тривають слідчі дії, на ці запитання ніхто відповісти і не може, адже аналізом документації займається судово-медична експертиза. А тому, пояснює Юрій Лесюк, комісія проаналізувала лише ті папери, до яких мала доступ, зокрема і медичну картку хлопця та історію його хвороби. Адже у Юрія Шкавронського був пролапс клапана серця.
Тому, пояснює Юрій Лесюк, вивчали документи та дійшли висновку щодо можливого діагнозу, який призвів до смерті. Можливості врятувати людину при захворюванні, яке тривало досить довго і не проявлялось, практично не було, каже заступник директора Департаменту охорони здоров’я.
- І не дозволяло іншим лікарям, які контактували з цим хворим раніше, запідозрити наявність цього захворювання. Цей діагноз, він дещо інакше розставляє акценти, - зазначив Юрій Лесюк, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА.
Також Юрій Лесюк наголошує на тому, що комісія не вивчала дій тих чи інших лікарів, а намагалися визначити причину смерті 21-річного хлопця.
- У цьому напрямку комісія не працювала. Тобто вони приходили вчасно чи не приходили. Цим питанням займаються правоохоронні органи. Друге питання: чи можна було запобігти летальному випадку? Відповідно до цього діагнозу, це неможливо було фактично зробити, або дуже важко було зробити, - сказав Юрій Лесюк, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА.
Наразі також відкрито кримінальне провадження щодо неналежного виконання медичними працівниками професійних обов’язків. Правоохоронці проводять досудові розслідування та ряд експертиз. Аби врешті встановити, мала місце лікарська халатність чи ні. 

    14.08.2017
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід