Онлайн-трансляції

"Захисники" простих людей змушують чиновників випрошувати у них зарплатню

 

У зв'язку з розпорядженням Кабміну, міська рада мусила внести зміни до бюджету і збільшити фонд заробітної плати. Однак те, що 8,5 тисяч працівників-бюджетників будуть отримувати вищі зарплати, та ще й премії аж до 205%, не сподобалося депутатам. І вийшло так, що чиновники, які зібралися на сесії, мусили мало не просити обранців виділити гроші.
- Я тепер випрошую у вас зарплату, це нормально, - наголосила Лівія Бамбуляк, начальниця фінуправління Чернівецької міськради?
Захисники простих людей вирішили, що, очевидно, непростим, на їхню думку, чиновникам, більше ніж 100% премій - забагато.
- Я пропоную визначити граничний розмір 100%, а все, що більше, - на сесії, - сказав Володимир Бешлей, депутат Чернівецької міськради.
Однак таку пропозицію не підтримали. А інший депутат запропонував навпаки - зрівнялівку. Всім однакові премії - незалежно від того, чи це працівник найнижчого рангу, чи керівник департаменту, який, до речі, може нести кримінальну відповідальність за свої помилки.
- Якось виходить несправедливо: керівникам - 200, а спеціалістам - 120-115% премії, - зауважив Богдан Ковалюк, депутат Чернівецької міськради.
Врешті депутати не спромоглися підтримати жодну з пропозицій. І вирішили, що ще будуть думати. А тим часом усі чиновники сидітимуть без зарплат. І доки не вирішать із тим, кому яку премію можна виділяти, не можна розподіляти кошти ні на дороги, ні на садочки, ні на будь-які інші видатки.
- Відповідні ради затверджують захищені статті. А ні - то наслідки ви розумієте, - сказав Олександр Шиба, начальник юридичного управління Чернівецької міськради.
- Неприйняття цього рішення позбавляє нас права розподіляти ресурс на капітальні видатки, бо у нас незакрита захищена стаття, - заявила Лівія Бамбуляк, начальниця фінуправління Чернівецької міськради.
Обранці ж просили колег не залишати майже 8,5 тисяч чернівецьких родин без зарплат.
Та кілька разів під час голосування голосів не вистачало.
Відтак обранці під час розгляду порядку денного позачергової сесії намагалися знову повернутися до цього питання.
І розійшлися. Відтак, ймовірно, збиратимуться на позачергову сесію. Якщо ж ні, то питання заплат чиновників вирішуватимуть аж через 3 тижні. 

    11.08.2017
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід