Онлайн-трансляції

Чому водоканал збитковий та хто б волів передати його приватникам?

 

Фінансова підтримка чернівецького водоканалу знову стала приводом для дискусій у ратуші. І хоча керівник - Сергій Дзезик - уже два місяці як пішов у відставку, менеджмент на підприємстві, на думку деяких депутатів, і надалі неефективний.
- Комунальне підприємство "Чернівціводоканал" - це банкрут фактично. Треба міняти структуру, підприємство не дійшло - його довели, - вважає Богдан Ковалюк, депутат Чернівецької міськради.
Комунальники, нагадаємо, чи не щомісяця просять депутатів виділити допомогу до кінця року. Обранці ж щоразу дають рівно стільки, аби вистачило погасити борги за поточний місяць, і таким чином тримають підприємства на короткому повідку.
- Необхідна додаткова потреба в коштах - 26 мільйонів 76 тисяч гривень, - сказав Олександр Бурак, заступник директора Департаменту ЖКГ Чернівецької міськради.
Виконувач обов'язків керівника підприємства після відставки Сергія Дзезика - депутат Тарас Бабух - пояснює: це не проблема менеджменту, а зміни у державному підході.
- Вийшла постанова про субсидії - з підприємства до держбюджету повернули 3 мільйони гривень. У серпні - 1 мільйон 100 тисяч гривень, - зазначив Тарас Бабух, в.о. керівника КП "Чернівціводоканал".
Тому на серпень підприємству не вистачає 5,5 мільйонів гривень. До речі, повністю розраховуватися за спожиту електроенергію водоканал почав лише з 2016 року, каже Тарас Бабух. До того ж проплати були лише часткові.
Однак до 2016 року різницю компенсувала держава. А з початком бюджетної децентралізації ці обов'язки поклали на плечі місцевих бюджетів. Саме тому, пояснив керівник, до міськради за допомогою водоканал тепер звертається часто.
Деякі обранці розійшлися полум'яними промовами про те, що мало не мер власноруч нищить водоканал, і що тарифи збільшили, і борги на підприємстві зросли. А просити грошей із бюджету комунальникам зась.
Загадали обранці і про несформовані наглядові ради, рішення про які міський голова ветував, назвавши його проектом "інституту смотрящих". Нагадаємо, відповідно до ідеї депутатів, троє членів наглядової ради, які отримують зарплатню, мали б безмежні повноваження і не несли б жодної відповідальності.
Нагадаємо, в грудні минулого року саме таку думку висловив на сесії депутат Валерій Чинуш під час обговорення питання, що стосувалося комунального підприємства "Чернівцітеплокомуненерго".
Ще трохи поговоривши, обранці вирішили і цього разу повідок, на якому тримають комунальні підприємства, не подовжувати. І виділили 5,5 мільйона - рівно стільки, аби вистачило погасити борги в серпні. 

    09.08.2017
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід