Онлайн-трансляції

Якщо басейн на стадіоні "Буковина" місту не по кишені, то нехай його будує підприємець

 

Приватний підприємець Павло Польовий, який є власником "Льодової арени", запропонував місту ще один спортивний проект: збудувати на стадіоні "Буковина" басейн. Щоправда, не на місці старого, а поруч із льодовим майданчиком, ближче до вулиці Головної. Відповідна петиція набрала необхідні голоси. Нині її розглядали на сесії міськради.
- Розповідали фахівці про те, що в районі стадіону протікає підземна річка і стадіон дав тріщину, тому пропозиція розглядати в комплексі - приймати рішення по басейну, коли знатимемо стан стадіону "Буковина", - зазначив Василь Максимюк, депутат Чернівецької міськради.
А поки не буде висновків експертів, депутат пропонує нічого не робити - не копати нового і не відновлювати старого басейну. Бо ж якщо тріщини на стадіоні справді великі, то завалитися незабаром може весь комплекс. А вже після схвалення фахівців можна міркувати про те, як має виглядати стадіон із басейном.
- Ми хочемо зробити проект басейну, спільно з Федерацією плавання, це і спортивна споруда, може бути й місцем відпочинку. І вже цей проект винести на конкурс інвестиційний, якщо знайдеться інвестор, - пояснив Олексій Каспрук, Чернівецький міський голова.
Або ж будувати коштом міського та державного бюджетів. Та депутати від партії "Рідне місто", до котрої наближений, власне, сам Павло Польовий, чекати не хочуть.
- Пропоную дослухатися до Польового і робити басейн на підставі його пропозицій, - сказав Василь Продан, депутат Чернівецької міськради.
До того ж, мовляв, підприємець хороший та надійний. Уже показав, як вміє працювати. Тож і тут йому треба дати зелене світло.
Усе зробити підприємець обіцяє, до речі, всього за якихось два місяці. За цей час, каже, можна викопати чашу та фактично збудувати басейн. А всі вигоди, мовляв, уже є - на льодовому майданчику.
- Мій проект полягає в тому, щоб зробити його автономним. Тому що в комплексі з льодовим майданчиком у нього більше шансів на життя, ніж у комплексі зі стадіоном "Буковина", - вважає Павло Польовий, приватний підприємець.
Та чиновники запевняють, що за два місяці справу неможливо завершити. Бо якщо давати цю частину землі для будівництва басейну підприємцеві, то часу потрібно значно більше.
Не кажучи вже про те, що таким рішенням міськрада фактично перекреслює можливість будівництва чи реконструкції басейну коштом міста чи держбюджету. Хоча навіть вартості проекту ще ніхто не знає.
А якщо передати право на будівництво басейну підприємцеві, то буде, як із "Льодовою ареною": де-юре частково це власність громади міста, де-факто все належить Польовому, каже Олексій Каспрук.
- Але насправді намагалися протягнути рішення, затвердити ту концепцію, яку підготував Павло Польовий, і на її базі проводити інвестиційний конкурс. Зрозуміло, що переможцем там буде тільки він, бо там чітка прив'язка до льодового майданчика, який є нашою спільною власністю, але з якого ми поки що не маємо ні прибутку, ні розуміння, що там відбувається, - підкреслив Олексій Каспрук, Чернівецький міський голова.
Тож якщо проаналізувати все, що пропонують обранці, виходить, що це буде фактично власністю підприємця. І ніхто не гарантує, що басейн буде придатним для спортивних змагань, каже міський голова.
- Це просто комерційний об'єкт. Тоді давайте просто скажемо, що ми продаємо цю земельну ділянку для будівництва басейну, прийде "Спортлайф" і побудує. І так, і так будуть приватні руки, але не буде намагань це зробити безкоштовно і без конкурсу, - заявив Олексій Каспрук, Чернівецький міський голова.
Наразі обранці вирішили провести конкурс на кращий проект реконструкції нинішнього чи будівництва нового басейну. Аби відтак визначитися, що саме робити на стадіоні і за які кошти. 

    08.08.2017
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід