Онлайн-трансляції

Темпи об’єднання громад у Чернівецькій області впали

 

Реформа місцевого самоврядування - однозначно, поки що найуспішніша з усіх, розпочатих післяреволюційним Урядом. Об’єднані громади підходять до рубежу в три роки. За цей час на Буковині кожен четвертий селянин уже відчув на собі реформу.
- За три роки децентралізації створено вже 18 ОТГ. Всього в громадах проживають 186 тисяч населення, - повідомила Христина Марчук, начальниця відділу Департаменту містобудування та архітектури Чернівецької ОДА.
Та цими показниками хизуватися не варто, переконаний Ярослав Курко. Бо темпи об’єднання стрімко пішли донизу.
- Влада не допрацьовує в основному, багато говорить і нічого не робить. У 15 році утворили 10 громад, у 16, попри потуги влади, 6, і в 17 році тільки дві, - підкреслив Ярослав Курко, заступник голови з виконавчої роботи Волоківської ОТГ.
А 4 райони області досі лише говорять про утворення громад, однак досі не мають жодної. Експерт прогнозує, що до кінця цього року на Буковині з’явиться ще дві ОТГ, а чиновники запевняють: на виході значно більше.
- У Кіцманському дві громади об'єднуються, в Герцаївському - дві, і в Новоселицькому дві громади, - зазначила Христина Марчук, начальниця відділу Департаменту містобудування та архітектури Чернівецької ОДА.
Аналітики дослідили громадську думку, розповідають експерти. І серед переваг, які вже помітили мешканці об’єднаних громад, - відремонтовані дороги, більше можливостей для активного дозвілля, покращення у сфері житлово-комунального господарства і транспортне сполучення.
- Серед тих, хто не бачить змін, зазначено, що знизилась якість медичного обслуговування - це 53%, - повідомила Тетяна Татарчук, директорка Чернівецького відокремленого підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування.
Аби про успіхи громад говорили цифри, Мінрегіон нещодавно оприлюднив рейтинг спроможності українських об’єднаних громад. Оцінювали, спираючись на 4 основні критерії.
- Це капітальні затрати на одиницю, дотаційність, витрати на управлінський апарат і чисельність населення, - пояснив Ярослав Курко, заступник голови з виконавчої роботи Волоківської ОТГ.
І за підсумками 2016 року, 10 буковинських громад займають 65 позицію і далі. Половина з них взагалі опинилася у хвості рейтингу. Та це невелика біда, каже експерт.
- У нас половина громад у позитиві. Але це не біда - громади недооб'єднані. Треба думати, кого до кінця року можна було б приєднати, як утворювати нові громади, - вважає Ярослав Курко, заступник голови з виконавчої роботи Волоківської ОТГ.
А ось те, що реформу на Буковині гальмують навмисне, - очевидно, каже Ярослав Курко.
- Сьогодні вже ні для кого не секрет, що районний і обласний рівень - це гальмо об'єднання громад. З державного бюджету чиновникам - за що ви отримуєте гроші? За те, що перешкоджаєте реформі? Президент, ВР, депутати її підтримують, Уряд підтримує, а ви гальмуєте?, - наголосив Ярослав Курко, заступник голови з виконавчої роботи Волоківської ОТГ.
До речі, за прогнозами експертів та урядників, добровільне об’єднання закінчиться уже наприкінці наступного року. А відтак, кому з ким об’єднуватися, вирішуватимуть уже не на місцях, а в Києві. 

    25.07.2017
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід