Онлайн-трансляції

65-річну чернівчанку без обох ніг покинули помирати опікуни

 

Сама, без обох ніг, пані Зоня живе у старенькій квартирі на вулиці Фестивальній у Чернівцях. У неї не залишилось нікого з родичів, тому жінка торік вирішила укласти договір із людьми, які мали б доглядати за нею та помешканням аж до самої її смерті. За це пообіцяла віддати їм свою квартиру.
- Чоловік мені знайшов цих людей, вони живуть тут недалеко. Ця моя опікунка каже мені, що все буде добре. Там і утримання, і догляд зазначено в документі, - розповіла Зоня Бондарєва, чернівчанка.
Утім, після того, як старенька уклала договір, каже, її опікунка про неї забула. Спершу навідувалась рідко та приносила продукти, з яких пані Зоня приготувати нічого сама не може, потім відмовилась прибирати та прати постіль.
- І з тих пір почалось, що ні варити їсти вона не хоче, ні інсулін купити, бо у мене цукровий діабет, ні чаю зробити, ні помити мене. Я цього року лише раз милась. Вони кажуть, що це не їхня робота. А за що ж я їм хату віддала? Звідки ж я знала, що так мене підставили?, - нарікає Зоня Бондарєва, чернівчанка.
А одного разу, зізнається, чоловік опікунки її на декілька днів викинув на вулицю. Сама ж добратись до квартири жінка не могла.
Сусід, який живе у будинку навпроти, іноді навідує пенсіонерку. Каже, немає сил дивитись, як страждає безпомічна жінка.
- Я кожного ранку приходжу, нікого немає, вона повзе на кухню, ви ж бачите, вона без ніг. І я допомагаю води набрати, увімкнути кран, газ, - сказав Дмитро, сусід.
Чоловік впевнений, договір потрібно розірвати і укласти з іншими людьми, та й нотаріус мав би пояснити жінці її права та обов’язки.
- Просто договір так укладений нотаріусом, що документ нікого ні до чого не зобов’язує. І коли нотаріус давав цей договір на підпис, мав би бачити, як виглядає людина, - зазначив Дмитро, сусід.
Нам вдалось по телефону зв’язатись з опікункою пані Зоні. Жінка усе заперечує, проте зізнається, місяць була у селі, тому в той період не приходила, натомість просила навідатись родичів.
- Я не знаю, що там із нею, але ми нею опікуємось і лікуємо її. Ми маємо всі чеки. Якби ми хотіли, щоб вона померла, то хіба б ми її лікували?, - наголосила Алла Кумань, доглядальниця.
Відтак опікунка заявила, якщо пенсіонерці не подобається її обслуговування, нехай звертається до суду.
- Так, ми уклали договір довічного утримання, але ж ми і все виконуємо, згідно з тим договором. Хай суд вирішує, чи виконуємо ми свої обов’язки, - заявила Алла Кумань, доглядальниця.
Втім, це звучить наче знущання над старенькою, яка навіть за поріг будинку без допомоги вийти не може. У соцслужбах пояснюють, через те, що пані Зоня уклала угоду з іншими людьми, опікуватись нею поки не можуть. Хоча жінку пам’ятають і кажуть, кілька років тому вона була у них на обліку.
- Я розумію, що у неї важкий фізичний стан, але потрібно звернутися на Університетську, 1, де є вторинна правова допомога, - сказав Микола Шпак, юрист Чернівецького комунального центру "Турбота".
Відтак юрист пообіцяв, що сам допоможе передати документи адвокатам, які представлятимуть інтереси жінки у суді. А їй на засідання з’являтись не буде потреби.
- Це не є довга чи важка процедура. За якихось півтора-два місяці це питання вирішується. А коли буде розірваний цей договір довічного утримання, то ми тоді зможемо взяти її на обслуговування у "Турботу", - пояснив Микола Шпак, юрист Чернівецького комунального центру "Турбота". 

    19.07.2017
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід