Онлайн-трансляції

Працівники гуртожитків ЧНУ скаржаться, що їх змусили майже усе літо працювати задарма

 

Працівники гуртожитків Чернівецького національного університету б’ють на сполох. Кажуть, їх змусили написати заяви на відпустки за власним бажанням. До того ж на цілий місяць.
- Я не пенсіонерка. Я цілий місяць не можу бути за свій рахунок. Мені тільки відведено 2 тижні, а змусили написати заяву на місяць. І сказали, що виплатять просто премію нам і все, - розповіла Наталія, прибиральниця.
Та й у відпустки їх ніхто не відпускає. Працівники гуртожитків ще працюють, але без зарплат.
- Продовжуємо ходити на роботу, хоча заяви вже лежать, що ми йдемо за свій рахунок, - сказала Наталія, прибиральниця.
Аби зрозуміти, чому усіх працівників гуртожитку, попри написані заяви, тримають на роботі задарма, вони вирішили зустрітись із керівництвом університету. Та у відповідь почули:
- Не вистачає грошей, усі гроші пішли на студентів, на оплату проживання та все інше. А наші бюджети порожні. А ми шоковані, - зізнається Наталія, прибиральниця.
Проректор Чернівецького національного університету каже, така ситуація склалась по всій країні, і винні у цьому не університети, а держава. Бо ж Уряд мінімальну заробітну плату підвищив, а от оплата гуртожитків залежить від розміру стипендій. І цього не вистачає.
- Той закон, відповідно до якого, плата за проживання в гуртожитку - 40% від стипендії залишився від 2011 року. Нічого міністерство не скасовувало. На сьогодні за минулий семестр плата становила 340 гривень, - пояснила Тамара Марусик, проректорка ЧНУ ім. Ю. Федьковича.
А в це входить оплата за комунальні послуги, зарплата працівникам гуртожитків та витрати на ремонт. І цих грошей замало, каже Тамара Марусик. До того ж, у літній період у гуртожитках живуть лише студенти, які ходять на практику, та пільговики, котрі за це практично не платять.
- Пільгові категорії. Ви знаєте, що сьогодні проживає, не хочу сказати скільки, але багато в нас пільгових категорій. Сироти живуть безкоштовно, але ж вони витрачають комунальні, ви розумієте, про що йде мова, - зазначила Тамара Марусик, проректорка ЧНУ ім. Ю. Федьковича.
До того ж, держава, яка мала б їх утримувати, заборгувала університету чималу суму - 460 тисяч гривень. А звідси й проблеми із зарплатою працівникам. Бо ж навіть ті кошти, які в університету є зараз, на виплату зарплат використати не можуть, каже Тамара Марусик.
- Університет не має права ні брати гроші з плати за навчання, бо це інша стаття. Це би кримінальна справа була. З плати за навчання, чи ті, які дають на стипендію, на зарплату викладачам, кошти, які виділяє міністерство безпосередньо, - наголосила Тамара Марусик, проректорка ЧНУ ім. Ю. Федьковича.
Тож проректор каже, вони ніби попросили про послугу у працівників гуртожитків, аби ті зачекали, поки у скарбниці знову не з’являться гроші. Та прибиральниці і вахтери, у свою чергу, кажуть, могли б по-людськи усе пояснити, а не змушувати писати заяви за власним бажанням та ще місяць працювати без зарплат. Врешті зійшлися на тому, що університет спробує вибити у міністерства гроші, а працівникам гуртожитків у вересні виплатять премії.
- Поки не прийдуть студенти, ми будем без зарплати, - констатувала Наталія, прибиральниця.  

    14.07.2017
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід