Онлайн-трансляції

Створення ринку землі та продаж ділянок обговорювали у Чернівцях

 

Про те, кому селяни зможуть продати свої ділянки після створення ринку землі, говорили столичні представники громадських організацій із буковинськими підприємцями, фермерами та чиновниками. Експерти розповідають, наразі розробляється план запровадження реформи та створення прозорого ринку землі.
- Ринок земель повинен бути відкритий і його вкрай необхідно впровадити, - вважає Тетяна Сімчишина, незалежна експертка з питань ринку земель сільськогосподарського призначення.
Експерти наперед розробляють два варіанти продажу. Перший - шукати покупця самостійно, а другий - публікувати свою пропозицію на всеукраїнському сайті земельних ресурсів. Землі ж державної власності можна продавати завдяки аукціонам.
- Після прийняття закону про обіг земель можливість продажу ділянок буде і в громадян, які мають паї, - зауважила Тетяна Сімчишина, незалежна експертка з питань ринку земель сільськогосподарського призначення.
Сільгоспвиробники ж запевняють, говорити про ринок землі варто, але надто рано, оскільки законодавство у цій сфері ще недоопрацювали.
- Ми розуміємо, що право на приватну власність - це основа будь-якої економіки світу. Але спочатку треба обговорити, прописати всі правила, які потрібно ввести на законодавчому рівні, щоб можна було користуватися цією землею, - пояснила Лілія Бортич, голова Асоціації сільгоспвиробників Чернівецької області.
Наразі ж в Україні вже 16 років діє мораторій на продаж землі сільгосппризначення. Власники паїв можуть їх лише обробляти. А от продавати, купувати чи дарувати - ні.
- Тобто ситуація дика. Право власника у мене є, а користуватися ним заборонено, - наголосив Ярослав Курко, голова правління Чернівецької обласної організації товариства "Знання".
А поки урядовці розмірковують про створення офіційного ринку землі, діє тіньовий, який згубно впливає на економіку країни, каже Ярослав Курко.
- Усе робиться в тіні, і ті, хто власники і передають сьогодні свої земельні ділянки в оренду, отримують орендну плату значно занижену - у три чотири, п’ять, а то й шість разів. Це максимум 3% від нормативної грошової оцінки ділянки сільгосппризначення, - підкреслив Ярослав Курко, голова правління Чернівецької обласної організації товариства "Знання".
При тому, що ціна цієї землі значно вища. І саме відсутність офіційного ринку спонукає людей купувати чи продавати ділянки неофіційно.
- А там, де чорний ринок, відсутні правила, там не можна подавати до суду, там нічого не можна вирішувати в офіційному порядку, - зазначив Ярослав Курко, голова правління Чернівецької обласної організації товариства "Знання". 

    14.07.2017
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід