Онлайн-трансляції

Найяскравіші знімки за 40 років роботи представили члени буковинського клубу спелеологів "Троглодит"

 

Спелеолог Віталій - один із засновників буковинського клубу "Троглодит". Зізнається, досліджувати печери не лише цікаво, але й небезпечно. Перед походом учасники проходять спеціальні навчання.
- В Україні ми побували майже у всіх печерах, де є карст. Це і Буковина, і Карпати, Поділля - там найбільше печер. Ну і Крим, звісно, - розповів Віталій Коржик, засновник спелеоклубу "Троглодит".
Розповісти про свою багаторічну роботу спелеологи вирішили у зображеннях, тому організували виставку фотографій, де зафіксували цікаві моменти з експедицій.
- Фотографія у печері дуже тяжка. Це треба мати і схильність, багато світла. Тут бачиш те, що люди ще не бачили і де ще не ходили. Тобто це зовсім інший світ, - запевнила Ольга Горбачова, президентка клубу спелеологів "Троглодит".
Найбільше дослідники печер пишаються своїми відкриттями. Першими в Україні вони віднайшли печеру "Попелюшка", вхід до якої розміщений на території Молдови.
- Це печера свіжа, до 60-х років вона була заповнена водами, потім почав відкачувати воду Кримський кар’єр, печера сушилась, частина близького кар’єру - це 92 кілометри. І там є скупчення діоксиду вуглецю. Це газ дуже небезпечний, - пояснив Віталій Коржик, засновник спелеоклубу "Троглодит".
Є також знимки і з поїздок у Китай, Ізраїль, Іспанію. Печери там зовсім інші за складом, пояснюють спелеологи.
Захоплюється дослідженнями підземного життя і 21-річна Надія. Розповідає, торік навіть відвідала найдовшу у світі печеру - Мамонтову, що у США.
- Зараз її протяжність - більш ніж 500 кілометрів. Це система печер, просто вони з’єднані між собою і їхня структура трохи інша. Кожна печера, вона по-своєму гарна, це інші ґрунти, інші утворення, своя історія, - зауважила Надія Горбачова, студентка.
Наступну масштабну експедицію клуб "Троглодит" цьогоріч запланував у найглибшу в світі печеру -Крубера-Воронья, що в Абхазії. 

    13.07.2017
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід