Онлайн-трансляції

Чернівці матимуть залізничне сполучення із Сучавою

 

Безвіз уже діє, а тепер державні керманичі вирішують, як українцям добиратися за кордон, щоб було швидко і недорого.
Нині взялися розробляти проект маршруту потяга з Чернівців до Сучави. Що дасть можливість не стояти в кілометрових чергах у пропускному пункті. Подібний маршрут "Львів - Перемишль" за півроку став досить популярним. Щомісяця ним користуються понад 15 тисяч пасажирів. Те саме хочуть реалізувати і тут. Планують, що курсуватиме потяг до Сучави двічі на день.
- Уявіть собі, людина, яка виїжджатиме вранці з Чернівців до Сучави, буде їхати 2,5 години потягом до Сучави. І матиме можливість упродовж 7 годин зробити покупки або інші справи у Сучаві. Або матиме можливість відвідати монастирі Воронець, Путна та інші. Ввечері, о 19:00, сідає на потяг, а о 21:00 повертається до Чернівців, - зазначив Георге Флутур, голова Сучавської повітової ради.
Пустити прямий потяг із Чернівців до Сучави можливості немає. А тому оптимальним варіантом буде, аби два поїзди зустрічалися у Вадул-Сіреті.
Українська сторона готова до реалізації цього проекту. І наразі ключовим залишається питання вже не залізничне. Адже скласти конкуренцію автомобілістам можна лише у тому разі, якщо потяг проходитиме митний та прикордонний контроль за мінімальний час.
- Паспорт надається контролеру нашому, це буде займати 10-15 секунд. Це час, який потрібен для перевірки за нашими внутрішніми базами і по базами даних "Інтерполу". Якщо жодних застережень немає, це буде займати до 15 секунд, - запевнив Олег Вовк, начальник Чернівецького прикордонного загону.
Після паспортного контролю ще кілька хвилин займе митний.
- Найкращий варіант зараз оформлення та пересадку здійснювати на станції "Вадул-Сірет", те, що було озвучено залізницею. Ми прийшли до згоди і з митницею у цьому питанні. Для того, щоб розпочати, тут є вся необхідна інфраструктура на самій станції - що митна, що прикордонна. Враховуючи пасажирський потік, можна буде далі розглядати інші варіанти, - пояснив Олег Вовк, начальник Чернівецького прикордонного загону.
Наприклад, оформляти пасажирів та заповнювати декларації можна буде під час руху. Але для цього необхідно внести зміни у законодавчу базу, якими передбачити спільний контроль за межами України. Тобто потрібно укласти додаткові міжнародні договори.
Вартість проїзду, кажуть, не перевищуватиме п'яти євро, а дістатися з Чернівців до Сучави можна буде за дві з половиною години. Поки планують запустити експериментальний туристичний маршрут на початку липня, аби гості з Сучави змогли відвідати "Петрівський ярмарок". А чернівчани натомість отримають можливість побувати на святі гір у Румунії. 

    21.06.2017
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід